MojAndroid

Máme za sebou druhé kolo prezidentských volieb. Ešte pred tým prvým sme vám priniesli exkluzívny pohľad na to, aké smartfóny a aplikácie v nich používajú kandidáti na prezidenta Slovenskej republiky. Teraz už novú prezidentku máme a v rozhovore so CEO vydavateľstva Axel Springer zaznelo jej meno, spomenutí boli aj Ján Kuciak a Martina Kušnírová.

Rozhovor sa týkal práve dôležitosti kvalitnej žurnalistiky a šírenia pravdivých informácií. Práve s “fake news” bojuje Facebook už niekoľko rokov, pričom najväčším zdrojom tohto hnutia boli posledné prezidentské voľby v USA. Nižšie prikladáme časť rozhovoru, ktorá sa týkala Slovenska aj so slovenskými titulkami.

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVET

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVETŠéf Facebooku Mark Zuckerberg a CEO vydavateľského domu Axel Springer Mathias Döpfner dnes v diskusii predstavili plánovaný koncept nového priestoru pre kvalitné správy na Facebooku. Jedným z jeho cieľov je podporiť kvalitných investigatívnych novinárov.Mark Zuckerberg ako jednu z inšpirácií uviedol príbeh Jána Kuciaka a naň nadväzujúcu antikorupčnú kampaň na Slovensku. A tiež presah tohoto príbehu do priebehu a výsledku prezidentských volieb.Na Slovensku sa práve skutočne píše príbeh, ktorý sleduje celý svet. A pre mnohých môže byť inšpiráciou.Celé pôvodné video si môžete pozrieť tu:https://www.facebook.com/zuck/videos/10107028374517921Stana Lettrichova, ďakujem za titulky.

Zveřejnil(a) Martin Poliačik • Progresívne Slovensko dne Pondělí 1. dubna 2019

V prípade, ak si chcete pozrieť celý rozhovor, nižšie prikladáme aj ten z pôvodného zdroja, ktorým je facebookový profil Marka Zuckerberga.

This year I'm hosting a series of discussions about the future of technology and society. This time I sat down with Mathias Döpfner in Berlin. He started his career as a journalist and he's now the CEO of Axel Springer, the largest publisher in Europe. We talked about the role quality journalism plays in building informed communities and the principles Facebook should use for building a news tab to surface more high quality news, including the business model and ecosystem to support it. We also discussed the privacy-focused vision I laid out for the future of social networking and the four ideas for internet regulation I published this weekend. These are important topics and I could have spent hours talking to Mathias about them. It's important to me that we help people get trustworthy news and find solutions that help journalists around the world do their important work.

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Pondělí 1. dubna 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+