MojAndroid

Instagram oslavuje významný míľnik. Sociálna sieť, ktorá sa zakladá na zdieľaní fotografií, má totižto už viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Mark Zuckerberg, ktorý v rámci Facebooku túto sociálnu sieť odkúpil sa z tohto úspechu raduje a dáva to najavo aj prostredníctvom fotografie. Táto však odhaľuje viac ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Pri bližšom pohľade sa zistilo, že Mark je pomerne veľkým paranoikom. Na svojom stole má totiž MacBook, ktorý má lepiacou páskou prelepenú web kameru a istý druh pásky alebo záslepky má zrejme aj na jacku pre mikrofón. Zdá sa teda, že Mark sa o svoje súkromie bojí a napadnutie hackermi neberie na ľahkú váhu. Samozrejme, Mark Zuckerberg nie je jediným kto si páskou zakrýva webovú kameru, otázne je, či je takýto strach o súkromie na mieste alebo je len prehnanou reakciou na možné internetové hrozby. Ako ste na tom vy? Zakrývate si páskou svoju web kameru alebo tento “problém” vôbec neriešite?

mark

Zdroj: theverge

22.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+