MojAndroid

Mark Zuckerberg po viac ako desaťročí dostane vysokoškolský titul. Zakladateľ a aktuálny CEO spoločnosti, ktorá prevádzkuje najväčšiu sociálnu sieť na planéte, odišiel z Harvardu ešte v roku 2005. V tom čase sa chcel naplno venovať svojmu začínajúcemu projektu, ktorý už v tej dobe zaznamenával obrovský rast v popularite. Dnes má jeho spoločnosť hodnotu viac ako 400 miliárd dolárov!

O návrate Zuckerberga na univerzitu informovala stránka Harvardu, ktorá ho vyznamená čestným titulom. Univerzita hovorí o Markovi ako o človeku, ktorý zmenil svet a spôsob komunikácie medzi ľuďmi. Facebook sa stal miestom, ktoré ovplyvňuje názory ľudí a buduje komunity. Spoločnosť však už dávno nie je iba sociálnou sieťou a združuje pod sebou viacero zaujímavých projektov. Tým najzaujímavejším je nepochybne virtuálna realita, v ktorej sa Facebook angažuje od doby, čo odkúpil spoločnosť Oculus.

Samozrejme, Mark Zuckerberg nie je jediným známym človekom zo Silicon Valley, ktorý nechal školu a išiel za svojim snom a vidinou niečoho veľkého. K podobnému činu sa rozhodli viaceré, dnes už veľmi dobre známe osobnosti technologického sveta. Tak napríklad, zosnulý Steve Jobs z Apple zanechal svoje štúdium na univerzite Reed v Oregone. Rovnako aj Bill Gates z Microsoftu odišiel z Harvardu ešte predtým ako získal titul. A práve spolu s ním Mark Zuckerberg natočil aj krátke video, ktoré o tejto novinke informuje.

Vtipným je komentár Billa Gatesa, ktorý hneď pod videom pridal príspevok: “Som vždy rád keď ti môžem pomôcť Mark. Veľa šťastia v tvojom príhovore. Dúfam, že čestný titul z vysokej školy ti pomôže nájsť tvoju vysnívanú prácu…

Zdroj: theverge

8.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+