MojAndroid

Len pred pár dňami sme vám priniesli hneď niekoľko článkov zameraných na kauzu Cambridge Analytica. CEO Facebooku Mark Zuckerberg sa teraz ospravedlňuje v popredných svetových médiách. Spomína prácu s osobnými informáciami a naráža na kauzu Cambridge Analytica. Tá nepríjemne zasiahla práve prácu s osobnými údajmi desiatky miliónov používateľov.

Náš tip
Facebook bude čeliť najväčšiemu vyšetrovaniu svojej histórie. Všetko spôsobil veľký únik osobných údajov
Náš tip
Elon Musk vymazal účty Tesla a SpaceX na Facebooku

Mark Zuckerberg a kauza Cambridge Analytica

Práve Mark Zuckerberg sa rozhodol pre verejné ospravedlnenie a vyjadrenie svojich pocitov ohľadom kauzy zameranej na spracovávanie osobných údajov. Vyjadrenie obsahuje jednu celú stranu venovanú všetkým používateľom Facebooku. Toto vyjadrenie sa nachádzalo v populárnych médiách ako Washington Post, New York Times a ďalších šiestich britských denníkoch. Informáciu priniesol Brian Stelter zo CNN.

“Máme zodpovednosť za ochranu vašich informácií. Ak to nemôžeme dodržať, nezaslúžime si to.” – spomína sa vo vyjadrení Marka Zuckerberga.

Náš tip
Facebook mal zbierať históriu hovorov a SMS Android používateľov. Popiera to

Aký máte názor na kauzu Cambridge Analytica? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.3.2018
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+