MojAndroid

Do Obchodu Play sa denne dostane obrovské množstvo aplikácií. Medzi ne samozrejme patria ja hry. Niektoré zažijú úspech aj napriek menej známemu vývojárovi, no niekedy sa naopak môže stať, že svetoznámy autor vytvorí nejaký menej oslnivý kúsok.

My sme si iba pred nedávnom vyskúšali hru zo štúdia Nintendo. Reč je konkrétnejšie o novinky Mario Kart Tour, ktorá zabaví mladšiu vekovú kategóriu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Preteky, ktoré sú zatiaľ bez online módu

Predom musíme povedať, že táto hra pravdepodobne nezaujme tak, ako ostatné z tejto série. Za to však ponúkne jedinečný pocit z hrania mobilnej online hry, ktorú však hráte proti umelej inteligencii. V budúcnosti si však v Mario Kart Tour svoje sily porovnáte s viacerými ľuďmi, ktorí hru hrávajú.

Mario-Kart-Tour-3
Challenges, Friends a Multiplayer sú momentálne nedostupné

Potrebný je účet v Nintendo

Na samom začiatku vás hra vyzve, aby ste si založili Nintendo účet. To môže niekomu pripadať celkom zbytočné a otravné, no bez tohto kroku sa ďalej nepohnete. Ak sa vám toto podarí, appka vám dá na výber jazyk, ktorý budete používať. Nám prirodzený jazyk sa na listine nenachádza, tak preto asi všetci zvolia angličtinu.

V pretekoch sa budete snažiť predčiť svojich súperov, pričom máte na výber hneď dve možnosti ovládania. Tá prvá je pomerne jednoduchá na naučenie. Svedčí tomu aj jej pomenovanie Simple. V tomto režime iba pohybujete prstom po obrazovke do strán, aby ste spolu s pretekárskym autom zabočili.

Druhou možnosťou, ktorá vám pridá zopár výhod je Drift. Tento spôsob ovládania bude pre niektorých zo začiatku pomerne náročný na zvládnutie, no my sme sa to naučili vcelku rýchlo. Týmto štýlom môžete po dráhe driftovať, čo vám zvýši efektivitu jazdy počas zatáčania.

Rôzne ozvláštňovacie prvky

Hra nie je iba o rýchlosti, ale aj o vašej šikovnosti. Vaše predvídacie schopnosti si zlepšíte pomocou viacerých vylepšení, ktoré počas pretekov chytíte. Tie vám dokážu dať rôzne výhody, ako napríklad vyššiu rýchlosť. Ďalším prípadom môže byť item, ktorý znevýhodní vašim protihráčov tým, že ho na nich vystrelíte.

Ďalším, podobným itemom je banánová šupka, po ktorej sa môžu protihráči pošmyknúť a vy ich tak dostanete do nevýhody. Ďalej sme sa stretli aj s atramentom, ktorý keď na vás protihráči vystrelia, zakryje vám poriadny kus vo výhľade a máte tak zvýšenú šancu, že nabúrate.

Mario Kart Tour dokáže zaujať

S viacerými vylepšeniami sa stretnete v postupovaní hry. Mario Kart Tour ponúka rôzne šampionáty, v ktorých si zasúťažíte o trofeje. Po zdolaní prvého pohárového preteku sa vám naskytne pohľad na menu, v ktorom môžete vidieť svojich pretekárov a pretekárske autíčka.

Sekcie ChallengesFriends a Multiplayer sú však zatiaľ sivé, pretože mód pre viacerých online hráčov príde až neskôr.

V nastaveniach sa nachádza možnosť pre šetrenie batérie. Grafika hry sa v tomto režime mierne degraduje, za účelom úspory energie. V nastaveniach ovládania môžete opätovne zmeniť, akým spôsobom sa chcete v hre pohybovať.

Nechýba takzvaný Smart Steering, ktorý vám umelo pomáha s ovládaním. Mnohých zaujme možnosť Gyro Handling, ktorá povolí zatáčanie pomocou fyzického natáčania smartfónu podobne, ako aj v ďalších známych pretekárskych hrách.

Potrebuje doladiť

Grafika hry nám príde až priam detská a ovládanie auta občas nie je také, ako by sme si predstavovali. Čo nás však zaskočilo asi najviac je, že Mario Kart Tour je možné hrať iba v režime “na výšku”.

Bez multiplayer módu táto zábavka bude baviť zrejme iba deti, uvidíme však, čo to bude po príchode aktualizácie, ktorá povolí režim s viacerými hráčmi. Ani nespomíname peňažné transkacie v hre, ktoré sú pre drvivú väčšinu hráčov úplne zbytočné.

mario kart market

Náš celkový dojem z hry nie je ani veľmi kladný, ale naopak ani nijako záporný. Niekoho hra baviť bude, iného zas nie. Musíme povedať, že v živote sme hrali aj oveľa lepšie hry, no oskúšať si ju musíte sami. Nová hra Mario Kart Tour je zadarmo dostupná v Obchode Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Mario Kart Tour bude ďalšou hernou lahôdkou, ktorá už čoskoro príde na Android
29.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+