MojAndroid

Najnovšia verzia aplikácie Mapy Google mala v kóde zakomponovanú funkciu, ktorá upozorňuje na najbližšiu odbočku notifikáciou v bubline. Tá sa zobrazí na mape priamo nad križovatkou, čo je oveľa prehľadnejšie, ako keby ste mali neustále sledovať informáciu o najbližšej zmene smeru v zelenej lište v hornej časti obrazovky. Teraz je funkcia konečne aktivovaná a výrazne uľahčuje jazdu za volantom.

Hoci ide iba o drobnú kozmetickú úpravu, v skutočnosti môže ísť o skvelú pomôcku pre mnohých šoférov. Informácia o najbližšej zmene smeru v zelenej lište nie je síce najhoršia, no vyžaduje čiastočné upriamenie pozornosti, čo za volantom nikdy nie je vhodné. Nová funkcia ale zobrazí informáciu o zmene smeru vo veľmi dobre viditeľnej modrej bubline, ktorá sa zobrazí presne na mieste križovatky a v bubline nájdete názov ulice a názornú šípku, ktorá vám ukáže ďalší smer jazdy.

Mapy Google upozornenie2

Funkcia je už aktívna aj u nás, no pre istotu sme vyskúšali ešte aj ďalšie zariadenie, na ktorom funkcia aktívna zatiaľ nie je. Je preto veľmi pravdepodobné, že aktuálna distribúcia novinky je náhodná a kým vy si ju už budete môcť vyskúšať, vaši priatelia ju aktívnu mať ešte nebudú. Je zrejme ale iba otázka niekoľkých hodín či dní, kým bude novinka dostupná na všetkých zariadeniach. Podmienkou ale je, že musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie (v9). Ak ju nainštalovanú ešte nemáte, kliknite na widget nižšie a aktualizujte si Mapy Google ešte teraz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

15.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+