MojAndroid

Najnovšia verzia aplikácie Mapy Google mala v kóde zakomponovanú funkciu, ktorá upozorňuje na najbližšiu odbočku notifikáciou v bubline. Tá sa zobrazí na mape priamo nad križovatkou, čo je oveľa prehľadnejšie, ako keby ste mali neustále sledovať informáciu o najbližšej zmene smeru v zelenej lište v hornej časti obrazovky. Teraz je funkcia konečne aktivovaná a výrazne uľahčuje jazdu za volantom.

Hoci ide iba o drobnú kozmetickú úpravu, v skutočnosti môže ísť o skvelú pomôcku pre mnohých šoférov. Informácia o najbližšej zmene smeru v zelenej lište nie je síce najhoršia, no vyžaduje čiastočné upriamenie pozornosti, čo za volantom nikdy nie je vhodné. Nová funkcia ale zobrazí informáciu o zmene smeru vo veľmi dobre viditeľnej modrej bubline, ktorá sa zobrazí presne na mieste križovatky a v bubline nájdete názov ulice a názornú šípku, ktorá vám ukáže ďalší smer jazdy.

Mapy Google upozornenie2

Funkcia je už aktívna aj u nás, no pre istotu sme vyskúšali ešte aj ďalšie zariadenie, na ktorom funkcia aktívna zatiaľ nie je. Je preto veľmi pravdepodobné, že aktuálna distribúcia novinky je náhodná a kým vy si ju už budete môcť vyskúšať, vaši priatelia ju aktívnu mať ešte nebudú. Je zrejme ale iba otázka niekoľkých hodín či dní, kým bude novinka dostupná na všetkých zariadeniach. Podmienkou ale je, že musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie (v9). Ak ju nainštalovanú ešte nemáte, kliknite na widget nižšie a aktualizujte si Mapy Google ešte teraz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

15.3.2016
 • KalichVydra

  Jedná z najlepších navigácii. Ak nie už najlepšia.

  • Fajn je , len neviem preco ked mam offline mapy tak mi nehovori ta tetka ze kde mam zabocit abo ci mam ist rovno…len mi tam pipne niejaka vec obcas

   • KalichVydra

    Zrejmé je tam nutné pripojenie. Ono tie offline mapy je výhoda že sa ušetria nejaké dáta. Ale časom spravia aj to myslím. Ved im tam hoď komentár.

 • gapa torino

  Waze je naj :-)

+