MojAndroid

Známa mapová aplikácia Mapy.cz od českého Seznamu, získavajú plnohodnotnú navigáciu, porovnateľnú s konkurenčnými službami. Verejnosti už niečo ukázali pár mesiacov dozadu, kedy len naznačovali, čo všetko príde. Mapy.cz sú tak po novom schopné upozorniť používateľov na prekážky na ceste, navigovať cez obchádzky, upozorniť na radary a iné. Mapy.cz sa tak premenili z kvalitnej turistickej navigácie na plnohodnotnú navigáciu aj pre vodičov. Ak si chcete vyskúšať všetky nové funkcie, máme odkaz, kde sa môžete stať testermi.

Mapy.cz získavajú plnohodnotnú navigáciu
Mapy.cz s rozšírenou navigáciou

Mapy.cz získavajú plnohodnotnú navigáciu

Mapy.cz po novom dokážu vyhodnocovať momentálnu dopravnú situáciu na vašej trase v reálnom čase. Prípadne vedia vyhodnotiť a navrhnúť vám lepšiu trasu priamo za jazdy. Seznam blog uvádza, že na navigovanie už túto aplikáciu využívajú desiatky tisíc ľudí denne. Práve vysoké požiadavky na dopravnú navigáciu od používateľov viedli k jej vývoju a implementácii.

„Chceme být pro lidi parťákem nejen na víkendové výlety, ale i pro běžný život při cestování například po městě. Jsme na startovní čáře nové etapy a uvědomujeme si zodpovědnost, kterou na sebe spuštěním dopravy bereme, ale věříme, že lidi nezklameme a Mapy budou nadále s radostí používat,“ hovorí Martin Jeřábek, manažer tímu Mapy.cz, a dodává, že v tejto chvíli nemajú ambície prekonávať priamu konkurenciu, ale naopak chcú rozšíriť ponuku možností pre existujúcich používateľov, ktorým chýbal prehľad o dopravnej situácii v aplikácii.

Spomínajú, že niektoré údaje v dopravnej mape sú momentálne k dispozícii len v Českej republike. Nám ostáva zistiť, ktoré to sú (možno to radenie v rámci pruhov?).

Mapy.cz postupne chystajú aj plánovanie alternatívnych trás, ktoré dajú ľuďom na výber z viacerých možností. Ďalšou novinkou budú obmedzenia a uzávierky trás, kedy aplikácia upozorní, že sa chystáte vojsť do úseku s obmedzeným prejazdom. Ďalšou výzvou pre Mapy.cz je tzv. dynamický routing.

„Jedná se o kontrolní systém, který v čase vyhodnocuje, jestli v době dojezdu narazíte na nehodu, která je od vás aktuálně vzdálená třeba dvě hodiny,“ doplňuje Jakub Faifer, produktový manažér Mapy.cz.

Aplikácia používateľa upozorní aj na policajné hliadky, radary a dokáže aj vyhľadať zaujímavé miesta v okolí, akými sú napríklad benzínové stanice, reštaurácie a podobne. Mapy.cz taktiež myslia aj na cyklistov, kde aplikácia prepojí dopravné uzávierky s ich trasou a upozorní ich. Do budúcna sa plánuje aj využívanie dopravnej navigácie v režime offline.

Aplikácia Mapy.cz zbiera informácie o zápchach a dopravnej situácie zatiaľ len v ČR. Do budúcna samozrejme chystajú aj rozšírenie do iných štátov. Ak ešte aplikáciu nemáte, vyskúšajte ju cez odkaz nižšie:

5.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+