MojAndroid

Články a rebríčky s najlepšími aplikáciami a hrami patria medzi najvyhľadávanejšie články takmer každého Android fanúšika. Nie je preto vôbec čudné, že sa na Google Play Store objavilo viacero aplikácií, ktoré vám s výberom tých najlepších aplikácií z daných kategórií pomôžu. A takou aplikáciou je aj Mapsaurus Beta, ktorý vám dokáže poradiť tie najlepšie aplikácie jednoducho, rýchlo a zábavne.

Mapsaurus je projekt rovnomennej skupiny developerov, ktorí sa snažia uľahčiť život všetkým používateľom Android zariadení. Ich cieľ je jasný a jednoduchý – pomôcť ľuďom nájsť tie najlepšie aplikácie pre ich potreby. A ich aplikácia, ktorá je ešte len v beta fáze, tento účel zatiaľ dokonale plní. Aplikácia Mapsaurus vyhľadáva tie najvhodnejšie aplikácie pre vás podľa toho, aké aplikácie máte nainštalované. Teoreticky to funguje tak, že vy kliknete na aplikáciu, ktorú už máte nainštalovanú a Mapsaurus vám k nej zobrazí niekoľko alternatív z rovnakej kategórie, ktoré sa páčili iným používateľom alebo majú vysoké hodnotenie na Google Play Store. Ak sa vám niektorá z alternatív páči, dvakrát na ňu kliknete a Mapsaurus vám k nej ponúkne ďalšie alternatívy. A takto to ide ďalej a ďalej, úroveň po úrovni, až sa dostanete na aplikácie z úplne inej kategórie. My sme sa napríklad po prejdení 8 úrovní dostali z aplikácie Google Sky Map cez digitálne slovníky až ku obľúbenej hre Cut The Rope. Mapsaurus vás jednoducho prevedie tým, čo sa vám páči a vy si popri tom už len vyberáte.

  

Aplikácia sama o sebe ponúka veľmi intuitívne prostredie a dôraz sa kladie skôr na funkčnosť než na estetickosť. Veľmi dôležité sú v tejto aplikácii aspekty vyhľadávania. Pomocou tlačidla Nastavenia (vpravo hore) si môžete nastaviť podmienky vyhľadávania – počet inštalácií (od 0 po nekonečno), obtiažnosť aplikácie (od “Pre každého” po “Nešpecifikovaná”), hodnotenie na Google Play (od >0 po =5) a cena (zadarmo, platená, všetky). Ak si teda nastavíte parametre na všetky bezplatné aplikácie s hodnotením >4 a počtom inštalácií viac ako 10,000, dostanete vcelku zaujímavé aplikácie, ktoré sa oplatí prezrieť. V dolnej polovici obrazovky sa vám vždy zobrazujú informácie o aplikácii, ktorej ikonu ste stlačili naposledy. Nájdete tu videá, screenshoty, hodnotenie a tlačidlo inštalovania/zakúpenia, ktoré vás presmeruje na stránku aplikácie/hry v Google Play. Ak názov aplikácie (celú spodnú časť displeja) potiahnete dovrchu, zobrazia sa vám kompletné informácie o aplikácií.

  

Veľmi zaujímavou súčasťou aplikácie je aj položka “Try something else”. Tá je dostupná pomocou tlačidla na hlavnej obrazovke aplikácie v spodnej časti. Ak chcete aj vy nájsť nejakú novú aplikáciu, ktorá by nemusela mať súvis so žiadnou z vašich nainštalovaných aplikácií, hľadajte tu. Vybrať si môžete podľa kategórií, ktoré sú samostatné pre aplikácie a samostatné pre hry, a takisto môžete začať pavučinové hľadanie na aplikácií, ktorá vás v tej chvíli napadne. Napíšete napríklad “Dropbox” a celý systém vyhľadávania odporúčaných aplikácií sa spustí, ako keby ste aplikáciu mali nainštalovanú, a pritom ju nainštalovanú vôbec nemusíte mať.

    

Aplikácia Mapsaurus má veľký potenciál a veríme, že bude užitočnou pre všetkých, ktorí hľadajú pre svoj smartfón či tablet niečo nové. Nakoľko je táto aplikácia ešte len v beta verzii, veríme, že sa jej prostredie vo finálnej verzii ešte viac graficky vylepší a že autori zapracujú aj na ostatných súčastiach. Dovtedy budete tejto aplikácii musieť odpustiť jednoduchšie spracované prostredie a občasné výpadky. To je však cena, ktorú sa podľa nás oplatí zaplatiť. Keď sme už pri cene, tak by sme mali spomenúť aj fakt, že táto aplikácia ja dostupná pre všetkých úplne bezplatne, preto ani sekundu neváhajte a vyskúšajte si ju aj vy. Odkaz na Google Play Store nájdete, už tradične, na konci článku.

http://www.youtube.com/watch?v=lerwdIuHZ2E

21.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+