MojAndroid

Nemáte na telefóne neobmedzený internet? Stalo sa vám už niekedy, že Google Maps sa dlho načítavali a vôbec vám nepomohli pri navigácií, keď ste to práve potrebovali? Alebo ste išli na cyklotúru cez dedinky, kde internet nemá dosah?

Aplikácia MapDroyd tieto problémy čiastočne rieši. Mapy sú totiž uložené priamo na SD karte vo formáte MicroMap, a ich prezeranie je plynulé. Mapy sú vytvorené z projektu OpenStreetMap, čo znamená, že k dispozícií je takmer každý región na svete, vrátane Slovenska a Českej Republiky.

Okrem toho, že sa mapy dajú posúvať a približovať, po stlačení “My Location” sa mapa vycentruje na vašu súčasnú polohu a natočí sa podľa toho, ktorým smerom je obrátený telefón. Toto môže byť niekedy mätúce, ale tu prichádza na pomoc tlačidlo “N”, ktoré mapu natočí smerom na sever.

Mapy sa dajú sťahovať v sekcie “Manage Maps”, stačí navoliť tie, ktoré chcete a sťahovanie automaticky začne. Mapy odporúčame sťahovať len cez poriadne internetové pripojenie, lebo je to dosť dát (rádovo desiatky MB). Kompletný zoznam máp nájdete na stránke MapDroydu.

QR kód

17.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+