Škodlivý malvér nesie názov CopyCat. Do vášho zariadenia sa môže dostať viacerými cestami, ako napr. podvodné reklamy či nežiadané aplikácie. Aj tento škodlivý softvér má za cieľ preniknúť do vášho zariadenia s cieľom získať finančný zisk pre tvorcu malvéru. Podľa dostupných štatistík práve CopyCat získal pre svojich tvorcov už približne 1,5 milióna dolárov a úspešne infikoval 14 miliónov Android zariadení.
Základom získania finančného obnosu je preniknutie do zariadenia a zobrazovanie reklám
Malvér prenikne do vášho smartfónu napríklad pomocou falošných či zavádzajúcich reklám. Keďže škodlivý kód následne dokáže kontrolovať činnosť vášho smartfónu, nežiadúce reklamy sa zobrazia kedykoľvek. Ďalším napadnutím môže byť nežiadaná mobilná aplikácia. S cieľom platenej reklamy sa do vášho smartfónu dostanú aj aplikácie, o ktorých samotný používateľ nevie. Tie následne dokážu prevádzkovať určité úlohy v rámci vášho smartfónu.
Štatistiky z napadnutých smartfónov sú prekvapivé. Úplný root Android zariadenia sa malvéru CopyCat podaril na 8 miliónoch Android zariadení (napadnutých bolo celkovo 14 miliónov Android zariadení). CopyCat úraduje v najväčšom množstve v juhovýchodnej Ázii, ktorá tvorí až 55 % napadnutých zariadení. Afrika tvorí následne 18 % zariadení, Amerika 12 % a Európa aktuálne 7 % napadnutých Android zariadení.
Zdroj: pcmag
Aspoň že niekto vie na svetandroide poriadne čítať: “Přčtěte si pořádně zdroj. Blog Check Pointu i Váš uvedený zdroj mluví v čase minulém. Adware nenabírá otáček v posledních dvou měsících, nýbrž nabíral otáček v dubnu a květnu 2016, kdy ho potom Google postupně zařezával, jelikož využíval chyby v části Androidu nazývané “Zygote”, který se jaksi stará o spouštění aplikací. Nyní je malware prakticky mrtvý a běží už jen na směšných 50 000 zařízeních. Týkalo se to především Androidu 5 a dřívějších. Ale koukám, že jiná česká média to od Vás úspěšně opsala, tak je aspoň poznat, jak to tu chodí :D”
nekritizuj bo ti zmazu koment,na to su odbornici