MojAndroid

Škodlivý malvér nesie názov CopyCat. Do vášho zariadenia sa môže dostať viacerými cestami, ako napr. podvodné reklamy či nežiadané aplikácie. Aj tento škodlivý softvér má za cieľ preniknúť do vášho zariadenia s cieľom získať finančný zisk pre tvorcu malvéru. Podľa dostupných štatistík práve CopyCat získal pre svojich tvorcov už približne 1,5 milióna dolárov a úspešne infikoval 14 miliónov Android zariadení.

Základom získania finančného obnosu je preniknutie do zariadenia a zobrazovanie reklám

Náš tip
Júnové aktualizácie pre Samsung Galaxy S7 a S7 edge opravia vyše 100 bezpečnostných chýb

Malvér prenikne do vášho smartfónu napríklad pomocou falošných či zavádzajúcich reklám. Keďže škodlivý kód následne dokáže kontrolovať činnosť vášho smartfónu, nežiadúce reklamy sa zobrazia kedykoľvek. Ďalším napadnutím môže byť nežiadaná mobilná aplikácia. S cieľom platenej reklamy sa do vášho smartfónu dostanú aj aplikácie, o ktorých samotný používateľ nevie. Tie následne dokážu prevádzkovať určité úlohy v rámci vášho smartfónu.

Náš tip
Smartfóny Google Pixel a Nexus získavajú júlové bezpečnostné opravy

Štatistiky z napadnutých smartfónov sú prekvapivé. Úplný root Android zariadenia sa malvéru CopyCat podaril na 8 miliónoch Android zariadení (napadnutých bolo celkovo 14 miliónov Android zariadení). CopyCat úraduje v najväčšom množstve v juhovýchodnej Ázii, ktorá tvorí až 55 % napadnutých zariadení. Afrika tvorí následne 18 % zariadení, Amerika 12 % a Európa aktuálne 7 % napadnutých Android zariadení.

Zdroj: pcmag

10.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+