MojAndroid

Robotické vysávače sú skvelými pre naše domácnosti. Zvládnu všetky bežné nečistoty, ktoré sa v dome či byte môžu vyskytnúť. Niekedy je potrebné im pomôcť, no ak máte doma podobný vysávač, zrejme ste úplne zmenili návyky pri upratovaní. Čo ale robiť vtedy, keď potrebujete upratať garáž alebo podlahu veľkej továrne s náročnými nečistotami? Odpoveď pre vás má spoločnosť Makita a jej RobotPRO.

Makita 3

Tento robotický vysávač zaujme hneď na prvý pohľad oveľa väčšími rozmermi. Rozumné umiestnenie čistiacich nástrojov ale zabezpečí, že vysávač zvládne aj vysávanie okolo rohov. Samozrejme, vysávač ponúka dostatok výkonu na to, aby nenechal za sebou ani väčší či ťažší odpad. 2,5-litrová nádoba na nečistoty sa tiež nenaplní veľmi rýchlo a vysávač môže vďaka tomu bez akejkoľvek údržby vysávať skutočne dlho.

Makita 2

Tomu pomáhajú aj dve 18V batérie. Tie zvládnu poháňať toto delo takmer dve hodiny a tento čas je možné ešte výrazne predĺžiť. Buď znížite výkon vysávača, alebo miesto 3A batérií zvolíte 5A riešenie. Veľkou výhodou tiež je, že vysávač najskôr čerpá energiu z jednej batérie a keď je tá úplne prázdna, začne čerpať energiu z druhej. To znamená, že vy môžete jednu batériu vybrať a nechať ju dobiť, čo trvá iba 22 minút. Za ten čas sa druhá batéria ani náhodou nevybije a takto môžete s vysávačom fungovať bez prestávky celé hodiny.

Makita 1

Samozrejme, takto prepracované zariadenie má aj svoju cenu, ktorá je na úrovni približne 800 USD. To nie je málo, no za toľko sa predávajú aj iné prvotriedne robotické vysávače, ktoré možno nezvládnu ani tak veľa, ako RobotPRO od spoločnosti Makita. Dostupnosť tohto zariadenia je už otázna, no v každom prípade ide o veľmi zaujímavé riešenie, ktoré možno mnohým používateľom doteraz chýbalo.

Zdroj: Makita Japan via gizmodo

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+