MojAndroid

V minulom roku, v septembri sme vás informovali o tom, že vývojári zobrali iniciatívu do svojich rúk a angažovali sa formou protestov na Google Developer Day za to, aby vývojári z Českej republiky a Slovenskej republiky mohli svoje aplikácie na Android Markete aj predávať. Odozva nenechala na seba dlho čakať a možno čoskoro sa dožijeme toho, že si budeme môcť zakúpiť zaujímavé aplikácie aj od „našich“ vývojárov.

Nespokojnosť vývojárov z ČR a SR dohnala Google k tomu, aby dočasne aktivoval účty, ktoré umožňujú predaj platených aplikácií, zatiaľ len pre vývojárov z Česka a Poľska. Následne však možnosť bola odstránená. Mohlo by to však znamenať posledné testy pred spustením oficiálnej prevádzky. Vyjadrenie spoločnosti k tomuto „testu“ neobjasňuje podrobnosti:

Temporary activation of paid app publishing for PL/CZ developers
Last week we temporarily activated the ability for Android Market Developers in Poland and the Czech Republic to create Google Checkout Merchant Accounts. This ability has since been de-activated and we appreciate your patience while we work to fully release this support to our developer community. Please refrain from publishing paid apps until we release full merchant account and currency support for your locale. We apologize for any inconvenience this issue has caused and we appreciate your patience while we strive to resolve this issue.“

Zdroj: SvetAndroida.cz Foto: Google

20.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+