MojAndroid

Majstrovstvá sveta v hokeji začínajú už tento piatok. Pre mnohých Slovákov to znamená niekoľko dní napätia a neustáleho sledovania výsledkov a všetkých možných noviniek, ktoré sú so šampionátom spojené. Ak aj vy patríte medzi športových fanúšikov, alebo jednoducho radi sledujete dianie počas majstrovstiev sveta, máme pre vás niekoľko šikovných pomôcok, vďaka ktorým si sledovanie šampionátu užijete aj na vašom Androide.

2016 IIHF

Aplikácia IIHF patrí k povinnej výbave každého fanúšika. Ide o oficiálnu sprievodnú aplikáciu k šampionátu, ale aj k ďalším veľkým podujatiam, ktoré IIHF organizuje. Aplikáciu tak využijete aj pri juniorských majstrovstvách a ďalších turnajoch. Ako obyčajne, aj teraz je aplikácia aktualizovaná tak, aby ponúkala tie najčerstvejšie informácie priamo z miesta diania. Nájdete tu zoznam zápasov, informácie o jednotlivých tímoch, súpisky hráčov a tabuľky v jednotlivých skupinách. Vďaka šikovným upozorneniam vám už nikdy neujdú informácie z diania v zápasoch, čo vám tiež pomôže v prípade, že ste na ceste a nemôžete zápas sledovať v televízii. Hoci v obchode Play je viacero podobných aplikácií, pre skutočne aktuálne a správne informácie nič ďalšie nepotrebujete. Mnohé konkurenčné aplikácie obsahujú množstvo chýba a nedokonalostí, a tak odporúčame práve oficiálny titul IIHF.

Verzia: 6.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.3
Aktuálna cena: Zdarma

eVýsledky

Ak popri hokeji sledujete dianie aj v ďalších športových súťažiach, zrejme vo vašom zariadení nechýba aplikácia eVýsledky. Tá ponúka detailné informácie o jednotlivých zápasoch a nechýba tu ani funkcia živého sledovania diania v zápasoch. Informovaní budete o všetkých dôležitých udalostiach v priebehu zápasu a nechýba tiež možnosť pridania tímov medzi obľúbené, aby ste už nikdy nezmeškali ich zápasy. Naživo môžete sledovať dianie až 28 rôznych športov, pričom podrobné informácie tu nájdete aj zo zápasov z majstrovstiev sveta. Nechýbajú informácie o súpiskách či posledných zápasoch, takže vám už nič neunikne.

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

Sledujte Majstrovstvá sveta v priamom prenose na vašom Androide

Pre mobilné zariadenia je tiež k dispozícii niekoľko riešení, ktoré vám umožnia sledovať priamy prenos zo zápasov aj na obrazovkách vašich mobilných zariadení. Najjednoduchším spôsobom je ale sledovanie priameho prenosu zápasov na RTVS prostredníctvom live vysielania na stránke televízie. Tu môžete jednoducho sledovať všetky zápasy, ktoré bude televízia vysielať. Ako každý rok, aj tento rok pôjde o desiatky zápasov, a tak vám neunikne nič dôležité z diania v Rusku. K dispozícii bude tiež možnosť sledovať vysielanie v HD kvalite aj na mobilnom zariadení.

Ďalšou alternatívou je známa služba Antik TV Go. Aj tu môžete sledovať RTVS prostredníctvom mobilného zariadenia úplne zadarmo, no budete k tomu potrebovať špeciálny prehrávač. Prehrávanie je kompatibilné aj s obľúbeným prehrávačom MX Player, čo je veľká výhoda. V základnom balíčku môžete zadarmo sledovať niektoré slovenské kanály vrátane RTVS, no pri pravidelnom predplatnom môžete získať prístup k sledovaniu až 50 rôznych staníc priamo vo svojom smartfóne či tablete. Počas MS by ste si však mali vystačiť aj so základným balíčkom, pričom teraz môžete využiť aj špeciálnu aplikáciu, ktorú nájdete v obchode Play.

Verzia: 1.7.0.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.0.13
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšou zaujímavou alternatívou je aj služba spusti.net, ktorá ponúka bezplatné streamovanie slovenských a českých kanálov. Ako ste ale mohli predpokladať, takéto streamovanie nie je vždy bezchybné a často sa stane, že niektoré kanály nefungujú. Na druhej strane ide o jednu z mála podobných služieb, ktoré fungujú už dlhšie a vývojári sa stále snažia ponúknuť čo najlepší stream s čo najmenším množstvom výpadkov. Pre správne použitie budete potrebovať schopný prehrávač, ideálne MX Player alebo VLC Player, no niektoré streamy je možné prehrávať aj v mobilných prehliadačoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Medzi ďalšie nástroje, pomocou ktorých si môžete užiť hokej aj na vašom smartfóne alebo tablete, sú mobilné televízie od slovenských operátorov. Tie sú zväčša súčasťou predplatených balíčkov spolu s inými službami, a tak je toto riešenie vhodné skôr pre tých užívateľov, ktorí už nejaké služby od operátorov používajú. Samozrejme, tieto služby už nie sú k dispozícii zadarmo, no ich výhodou je väčšia stabilita oproti niektorým vyššie spomenutým riešeniam, ktoré sú k dispozícii zadarmo.

Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Nezmeškajte ani jeden z našich zápasov

Ak aj budete mať vo vašom zariadení nainštalované všetky potrebné aplikácie, môže sa stať, že harmonogram všetkých našich zápasov si jednoducho nezapamätáte. Aby ste tomu predišli, prinášame vám veľmi jednoduchý návod, ako si pridať do vášho Google Kalendára udalosti so všetkými našimi zápasmi na šampionáte.

  1. Navštívte v prehliadači stránku WebCal.fi. Ak vás odkaz nenasmeruje do konkrétnej sekcie, tak na ľavej strane vyberte možnosť Manual subscription a v zozname kalendárov prejdite na kategóriu Sports.
  2. Medzi prvými kalendármi sa nachádza kalendár s názvom Ice Hoceky WC. Na pravej strane nájdete možnosť Settings, kde si môžete nastaviť farbu udalostí v kalendári a nastavenia upozornení pred jednotlivými zápasmi. Tu si tiež môžete vybrať, či chcete dostávať iba upozornenia na naše zápasy, alebo na zápasy iných tímov či všetky zápasy na šampionáte. MS hokej navod1
  3. Ak ste si už všetko nastavili, kliknite na tlačidlo Show URL. Stránka sa znovu načíta a v hornej časti nájdete URL pre pridanie do vášho Google Kalendára, čo uskutočníte kliknutím na tlačidlo Add Ice Hockey WC to Google Calendar, alebo skopírovaním červeného odkazu do poľa pre zadanie URL adresy.MS hokej navod2
  4. Odkaz vás prenesie na novú kartu, kde sa načíta váš Google Kalendár (ak ste v prehliadači do kalendára prihlásení) a otvorí sa dialógové okno, ktoré vás vyzve pridať zvolený kalendár. Po potvrdení možnosti sa jednotlivé zápasy chvíľu budú pridávať a následne ich už uvidíte priamo vo vašom kalendári.

Takto jednoducho si môžete do vášho kalendára pridať všetky naše zápasy aj zápasy iných tímov či dokonca všetky zápasy, ktoré sa na šampionáte odohrajú. Ak plánujete šampionát sledovať na vašom Androide a pomáhať vám budú aj iné aplikácie, pokojne sa o ne podeľte s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom a nezabudnite fandiť našim :-)

5.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+