MojAndroid

Heather Shaw z Lincolnovej univerzity vo svojom prieskume zisťoval, aký typ ľudí preferuje Android prípadne iOS. Vo väčšine hodnotiacich kritérií nemal výber operačného systéme (resp. telefónu) medzi ľudmi žiadny vplyv. Isté odchýlky sa však našli. Konkrétne v pokore, čestnosti a v prípadoch, kedy sa používatelia chceli jednoducho odlíšiť.

Tento prieskum určite netreba brať doslova vážne, keďže bol vykonaný len na vzorke niekoľkých stoviek ľudí. Navyše, nepoznáme ani presné podrobnosti o tom, ako prebiehal. Je však zaujímavé, ako autor prieskumu prišiel na zistenie, že majitelia iPhonov sú podľa neho menej čestní a pokorní ako tí s Androidom. To, že tí čo si kúpia Android smartfón sa chcú odlíšiť od tých čo majú iPhone môže byť pravda, v ostatných bodoch si však už nie sme celkom istí, ako na ne autor prišiel.

Nás zaujíma, aký máte názor na takýto prieskum. Sú naozaj majitelia iPhonu arogantnejší a snobskejší ako tí s Androidom? Dajte nám vedieť čo si o tom myslíte a aké sú vaše osobné skúsenosti v komentároch.

Sú podľa vás majitelia iPhonov menej čestní a snobskejší?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: phandroid

 

3.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+