MojAndroid

Niektorí majitelia iPhone 11, Pro a Pro Max hlásia na svojich iPhonoch neobvyklý zelený odtieň na displeji pri odomykaní zariadenia. Správy o tom sa objavili na Reddite a iných fórach.

Zelený odtieň displej na iPhone 11.
Zelený odtieň displeja na iPhone 11.

Je zelený odtieň displeja na iPhone 11 len softvérová chyba?

Nie je jasné, čo to spôsobuje, ale toto zelené zafarbenie displeja trvá len pár sekúnd po odomknutí zariadenia. Niektorí používatelia ho videli, len ak mali zapnutú tmavú tému a Nočný režim dokopy. Iní používatelia túto chybu pozorujú, ak majú stiahnutý jas displeja na minime. Jeden používateľ vraví:

“Asi 25 % z počtu všetkých odomknutí zariadenia za deň pozorujem na svojom iPhone 11 Pro zvláštne zelené zafarbenie displeja. Obrazovka vyzerá trochu vyblednuto, ale farby majú zelený nádych. Deje sa to niekomu alebo vie niekto o niekom, komu sa toto deje tiež na svojom iPhone 11? Pravdepodobne by som mal obnoviť nastavenia, ale tejto možnosti sa chcem vyhnúť, ak to pôjde.”

Podľa niektorých používateľoch sa táto chyba objavuje od aktualizácie na iOS 13.4.1, čo napomáha myšlienke, že to môže byť softvérová chyba. Niektorí používatelia sa z toho dostali, len tým, že reštartovali zariadenie, iným nepomohlo ani to.

Zariadenia ako iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max sú najčastejšie postihované touto chybou, ale objavili sa aj sťažnosti používateľov iPhone X. Verzie iOS 13.4.1, iOS 13.5, a iOS 13.5.1 vyzerajú, že obsahujú túto softvérovú chybu, podľa hlásení od používateľov.

Ak je toto skutočne softvérová chyba, Apple ju bude schopný vyriešiť čoskoro. Momentálne sa testuje iOS 13.5.5, avšak nie je jasné, či ho postihuje táto chyba, píše MacRumors.

Poznáte niekoho s iPhone 11, koho trápi táto chyba?

Náš redakčný iPhone 11 týmto problémom netrpí. Aktuálna verzia systému je iOS 13.5. Dajte nám vedieť do komentárov, či poznáte niekoho, kto má iPhone 11, 11 Pro alebo 11 Pro Max a má zelený odtieň displeja. Zaujíma nás, či aj u nás sú prípady s touto chybou.

Náš tip
Recenzia iPhone SE: Dokáže sa presadiť v konkurencii s Androidom?
9.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+