MojAndroid

Počuli ste už niekedy o nástroji s názvom MailChimp? Rôzne spoločnosti ho využívajú na uskutočňovanie e-mailových a marketingových kampaní. Ide o výkonný nástroj, ktorý umožňuje nielen navrhovať a odosielať hromadné e-maily, ale aj sledovať ich dopad a množstvo reálnych prečítaní. Takéto e-maily určite chodia pravidelne aj vám. Portál Bleepingcomputer  teraz informoval o tom, že MailChimp bol hacknutý. Čo to znamená?

Útočníci, ktorí nástroj napadli, získali prístup k internej používateľskej podpore a nástrojom pre správu konta, takže dokážu ukradnúť dáta publika, ktoré majú jednotliví používatelia (spoločnosti). To znamená, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú pokúšať o phishingové útoky.

Nemali by ste prehliadnuť:

🔥 Týchto päť trikov vám spríjemní používanie Android zariadení
🔥 Dostane váš Samsung aktualizáciu na Android 13? Ak máte jeden z týchto modelov, tak nie
🔥Je koniec. Tieto Xiaomi smartfóny už nedostanú žiadnu aktualizáciu. Je medzi nimi aj ten váš?

E-maily od svojich obľúbených spoločností dostávate určite aj vy. Zvyknú vás informovať o aktuálnej situácii, nových produktoch, ktoré si môžete zakúpiť a podobne. Ak by takéto e-maily využili hackeri, ktorí by sa vydávali za spoločnosť, ktorá vám ich pravidelne posiela, pravdepodobne by ste sa o ich legitimitu neobávali.

“Úprimne sa ospravedlňujeme našim používateľom za tento incident. Uvedomujeme si, že prináša nepríjemnosti a vyvoláva otázky pre používateľov a zákazníkov. Sme hrdí na našu bezpečnostnú kultúru, infraštruktúru a dôveru, ktorú do nás naši zákazníci vkladajú pri ochrane údajov. Do budúcnosti sa budeme ešte viac snažiť vylepšovať svoje bezpečnostné procesy, aby sme vedeli lepšie predchádzať prípadným budúcim incidentom.”

Siobhan Smyth, šéf bezpečnosti MailChimpu

Spoločnosť bližšie nešpecifikovala ktoré spoločnosti boli útokom ovplyvnené, no bolo ich viac ako 100. Ide najmä o finančné inštitúcie a služby týkajúce sa kryptomien. Hackeri získali prístup priamo k API, ktoré im dovoľujú vytvárať svoje vlastné “kampane” v mene spoločnosti, ktorú napadli. MailChimp informoval o tom, že tieto API už zablokoval.

Náš tip
HBO Max rozširuje ponuku o desať exkluzívnych filmov
6.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+