MojAndroid

Magio pláž na Tyršovom nábreží patrí k atraktívnym letným destináciám Bratislavčanov. Tento rok otvára brány dnes, v piatok 10. júna o 10.00 h, svoju desiatu sezónu. Telekom a Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy pripravili  pre jej návštevníkov kopec noviniek a bohatý program. Pláž na pravom brehu Dunaja sa tento rok ponesie v znamení svojho jubilea, športu a technológií.

„Za desať rokov svojej existencie prešla Magio pláž výraznou premenou – dospela nielen vizuálne, architektonicky, ale predovšetkým svojím obsahom a možnosťami, ktoré verejnosti ponúka. Stala sa platformou poskytujúcou priestor pre oddych, šport, zábavu, kultúru, stretávanie sa najrôznejších komunít, vrátane nadšencov najnovších technologických trendov a milovníkov športových zápolení. Veríme, že aj po novootvorenom Starom moste si cestu na ňu nájde množstvo návštevníkov zvedavých na všetko, čo sme v jubilejnom ročníku na pláži pripravili,“ uviedol Milan Vašina, generálny riaditeľ Telekomu.

SAMSUNG CSC

Magio pláž sa vďaka spolupráci Telekomu a Slovenského olympijského výboru stane miestom množstva rôznych podujatí spojených s letnou olympiádou. Televízne prenosy nielen z Ria, ale aj európskeho futbalového šampionátu a Tour de France, budú môcť počas leta návštevníci sledovať na šiestich obrazovkách rozmiestnených na pláži. Možnosti pre aktívnych športovcov sú na Magio pláži už tradične veľmi široké – k dispozícii sú dve ihriská na plážový volejbal a jedno na plážový futbal. Zahrať si je možné stolný tenis, bedminton, petang a šípky. Samozrejmou súčasťou pláže je aj požičovňa športového náradia. Na pláži sa bude konať aj medzinárodný turnaj v plážovom tenise. Okrem tréningov s profesionálmi (total body, body spartan, piloxing, joga, pilates a latino fitness) budú súčasťou pravidelného programu aj hodiny tanca.

SAMSUNG CSC
Na svoje si prídu všetci :)

SAMSUNG CSC

Najmodernejšie technológie na dotyk

Súčasťou Magio pláže je opäť aj tzv. Techlounge, tento rok o jedno podlažie väčší. „Je to technologické a kreatívne centrom pláže, kde bude možné vyskúšať si rôzne služby Telekomu a tiež najmodernejší hardvér partnera Samsung, vrátane virtuálnej reality, 3D tlačiarne a 3D pera,“ hovorí Dušan Švalek, výkonný riaditeľ mass market segmentu Telekomu. Súčasťou Techlounge bude prezentačná miestnosť, vlogerské a gamerské štúdio s možnosťou natočiť si a zostrihať vlastné video. Pripravené sú stretnutia so známymi vlogermi a tiež pravidelné workshopy a prednášky. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia do elektrickej siete a bezplatné Wi-Fi.

Bohatý sprievodný program

10. ročník pláže prinesie okrem iného aj symbolických 10 koncertov. Ten prvý je pripravený na deň otvorenia pláže pre verejnosť. 10. júna o 20.00h tu vystúpi nemecká skupina M.I.N.E., za ktorou stojí Marcus Meyn, spevák a zakladateľ legendárnej synthpopovej skupiny Camouflage. Chýbať nebude mimoriadne obľúbené letné kino Bažant Kinematograf. Pestrá filmová ponuka vrátane premiér čaká návštevníkov od 13. júla do 21. augusta.

SAMSUNG CSC

Jednou z noviniek tohtoročnej pláže je tzv. urban zóna s grilom, kde si budú môcť návštevníci pláže pripraviť vlastné jedlo a posedieť pri ňom s priateľmi. V baroch budú pre tento účel dostupné tzv. piknik balíčky. Konať sa tu zároveň budú kulinárske workshopy, rôzne besedy a podobne. Najmenších návštevníkov pláže čaká pravidelný interaktívny program animátorov a rôzne detské predstavenia.

K dispozícii budú celkovo tri bary s kapacitou 500 miest na sedenie, ponuka zdravých jedál a Fresh bar s čerstvými šťavami a ovocím. Plocha barov a terás sa mierne priblíži k Dunaju, čím vznikne nový priestor na sedenie s výhľadom na rieku a mesto. Ani tento rok nechýba letná plážová knižnica. Nový vizuálny štýl Magio pláže je dielom umeleckej grafičky Niny Weisslechner. Súčasťou priestoru bude aj 19 metrov dlhá maľovanka, ktorú budú môcť návštevníci počas leta vyfarbovať. Pláž má rozlohu 6990 m2 a na jej prípravu sa použilo 2 000 ton piesku, čo je  približne 75 nákladných áut. Rozmiestnených tu bude až 200 ležadiel.

Vďaka aplikácii Magio pláž bude aj tento rok možné rezervovať si ihrisko a získať všetky aktuálne informácie o programe a súťažiach rýchlo a pohodlne aj cez telefón. Novinkou je funkcia Ponuka dňa, ktorá používateľa upozorní na najaktuálnejšie a časovo obmedzené ponuky týkajúce sa pláže. Kompletný program podujatí a aktuálne informácie sú aj na www.magioplaz.sk. Pláž bude otvorená od 10. júna do 4. septembra 2016. Všetky aktivity vrátane športovísk, koncertov a letného kina budú pre všetkých bezplatné.

Partneri

Zásluhu na otvorení Magio pláže majú aj jej komerční partneri. Hlavným reklamným partnerom je SAMSUNG Galaxy S7 edge, Reklamnými partnermi sú Strongbow, Pepsi, Accenture, Roka street, Bratislavská vodárenská spoločnosť, Dôvera, zdravotná poisťovňa a ČSOB. Mediálnymi partnermi sú TV JOJ, Rádio Expres, News and Media Holding, Športky.sk a BigMedia.

Zdroj: Tlačová správa

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+