MojAndroid

Startup Magic Leap, ktorý koncom minulého roka získal pol miliardovú investíciu priamo od spoločnosti Google, chce vytvoriť okuliare schopné premietať realistický obraz do bežného prostredia. Len niekoľko vyvolených zamestnancov Googlu mohli  doteraz tento záhadný produkt vidieť na vlastné oči. Pred niekoľkými hodinami však bolo zverejnené video, vďaka ktorému získavame prvý pohľad na to, ako by mohli okuliare fungovať a aké bude ich využitie.

Video s podtitulom “Len ďalší deň v kancelárii Magic Leap” ukazuje pohľad cez okuliare, kde používateľ manipuluje s virtuálnymi objektami, ako je e-mailový klient alebo Youtube. Neskôr sa bežné pracovné nasadenie zmení na vojnu robotov po tom, čo používateľ vyberie zo svojej zbierky laserovú zbraň. Na základe videa, ktoré pokladáme skôr za koncept než za reálny záber, sme získali predstavu, ako by mohli okuliare fungovať. Technológia je veľmi podobná nedávno oznámenému projektu Hololens od spoločnosti Microsoft, ktorá tiež premieňa svet okolo nositeľa na rozšírenú realitu. Sme zvedaví, ktorá z týchto technológií sa skôr presadí v reálnom používaní a do akého rozmeru sa až dostane.

Náš tip
Microsoft uviedol revolučné holografické okuliare HoloLens

Zdroj: youtube

20.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • cartmanko

    tak toto je riadna smakinaaaa :) tak nejak to chcem :)

  • Adam Beňko

    Ak sa im podarí niečo takéto spraviť , tak revolúciu kt. spôsobili smartfóny bude nič oproti tomuto.

+