MojAndroid

Telekom rozvíja portfólio inteligentnej domácnosti Magenta SmartHome a do ponuky hardvéru v pondelok 21. augusta 2017 zaradí až šesť nových zariadení, ktoré si môžu vziať všetci existujúci aj noví zákazníci. Počet dostupných zariadení v ponuke Telekomu teda stúpne na 17.

Niekoľko zaujímavých čísel po pol roku na trhu

Vyše pol roka predaja sa ukázalo vo viacerých zaujímavých faktoch. Každý zákazník Magenta SmartHome si v priemere vyberie takmer 7 zariadení. Najvyšší počet zariadení si vzal zákazník z Martina, ktorý si svoju inteligentnú domácnosť vyskladal z 24 kusov hardvéru.

„To, že si zákazníci bežne vyberajú viac zariadení a aj prémiovejšie kusy ako napríklad kamery, považujeme za potvrdenie nášho rozhodnutia, že ponúkať inteligentnú domácnosť ako službu má zmysel. Zákazníci tak môžu získať všetko potrebné pre zvýšenie ich komfortu či pocitu bezpečia bez vysokých vstupných investícií,“ skonštatoval riaditeľ B2C marketingu a produktového manažmentu Juraj Bóna.

Zaujímavosťou je, že predaj pritom nie je najvyšší len vo veľkých mestách. Najvyšší počet aktivácií Telekom zaznamenal v Rimavskej Sobote a Rožňave.

Náš tip
Telekom: vtipná reklama na službu SmartHome, žiadny Sagan ale úplne nové tváre | VIDEO

Ktoré zariadenia sa pripoja do ponuky?

Bude to napr. exteriérová kamera na sledovanie domova aj exteriériu s krytím IP65, ktorá ochráni pred dažďom, snehom, prachom. Kamera je vybavená 720p snímačom, detektorom pohybu a nočným videním na vzdialenosť 5 metrov, takže zachytí všetky potrebné detaily. Kameru je možné pripojiť cez ethernet alebo WiFi.

Radiátorová hlavica ako náhrada za štandardnú hlavicu na bežnom radiátore ponúkne prehľad a kontrolu nad teplotou v jednotlivých miestnostiach aj na diaľku. Teplotu v každej miestnosti môže používateľ jednoducho regulovať manuálne alebo automaticky cez aplikáciu Magenta SmartHome. Nastavenie scenárov vykurovania umožní úsporu energií napríklad vďaka zníženiu teploty v miestnostiach počas noci alebo neprítomnosti, či automatickej úpravy teploty pri otvorenom okne.

Ovládač radiátorových hlavíc pre jednoduchý prehľad o teplote a vlhkosti v miestnosti a rýchle ovládanie radiátorových hlavíc.

Vodný senzor stačí umiestniť na miesto, kde je riziko úniku vody – pod umývadlo, práčku, kotol a podobne. Vodný senzor včas upozorní a zabráni tak vytopeniu alebo nežiaducemu úniku vody. Využitie nájde aj pri sledovaní hladiny vody, napríklad v nádržiach na dažďovú vodu či septikoch.

Bezdrôtový sieťový reproduktor Sonos Play:1 pre prehrávanie hudby vo vysokej kvalite s množstvom pokročilých funkcií, ktorý vďaka prepojeniu s ďalšími zariadeniami Magenta SmartHome ponúka široké možnosti využitia v domácnosti (štekanie psa pri zaznamenaní pohybu pri dverách, prehrávanie bežných zvukov domácnosti v čase neprítomnosti a podobne). Možné prepojiť aj so službou Deezer a ďalšími streamingovými platformami.

Inteligentný vypínač pre ovládanie SmartHome zariadení alebo rýchle zapnutie celých scenárov jediným kliknutím.

Množstvo zariadení v ponuke

V portfóliu Telekomu zákazníci okrem toho nájdu aj všetok hardvér ponúkaný doposiaľ: SmartHome centrálu, pohybový senzor, dverový/okenný senzor, dymový senzor, inteligentnú zásuvku, interiérovú kameru, Hue centrálu, žiarovku, farebný LED pásprenosnú lampubezdrôtový ovládač osvetlenia.

V štandardnej predajnej sieti (mimo Telekomu) je navyše možné zakúpiť aj ďalších 11 druhov osvetlenia Philips Hue a štyri ďalšie modely reproduktorov Sonos, ktoré je tiež možné začleniť do SmartHome od Telekomu. Spolu je tak možné do Magenta SmartHome pripojiť až 32 druhov zariadení.

Koľko to bude stáť?

Zariadenia bude možné tak ako doposiaľ vziať na mesačné platby alebo za jednorazový poplatok.

Exteriérová kamera: 5,99 mesačne / 149,99 jednorazovo

Radiátorová hlavica: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo

Ovládač radiátorových hlavíc: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo

Vodný senzor: 1,99 mesačne / 44,99 jednorazovo

Sonos Play:1: 8,99 mesačne / 229,99 jednorazovo

Inteligentný vypínač: 1,99 mesačne / 39,99 jednorazovo

(*vrátane DPH)

Nové vylepšenia pribudnú aj v aplikácii

Zmien sa dočká aj mobilná aplikácia Magenta SmartHome, ktorá slúži na komunikáciu používateľov s domácnosťou, jej ovládanie a správu. Do aplikácie pribudnú všetky nové zariadenia a kombinácie scenárov, zjednoduší sa registrácia. Upgradu sa dočká aj používateľské rozhranie, ktoré je jednoduchšie, ponúkne intuitívnejšie ovládanie a nové ikony.

Verzia: 4.5.2.8213(737507b07)
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5.2.8213(737507b07)
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa, tlačová konferencia

15.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+