MojAndroid

Fitnes, zdravý štýl, či sledovanie zdravotného stavu, sa stalo každodennou rutinou smartfónov a inteligentných zariadení. Dokážu zaznamenávať srdcový tep, počet prejedených krokov, spálené kalórie a veľa ďalších údajov. Čo však nevedia sledovať je hrbenie chrbtice, respektíve správne držanie tela pri sedení, napríklad v kancelárii. Dnešné startupy si však vedia poradiť takmer s každým problémom a inak tomu nie je ani u zariadenia s názvom Lumo Lift. Toto nenápadne zariadenie zložené z dvoch častí, sleduje chovanie vášho tela a po vyhodnotení stavu, kedy sa dlhšiu dobu drží v nesprávnej polohe, vás vibrovaním upozorní na to, aby ste sa vystreli.

lumo_lift_1

Celý Lumo Lift pozostáva z plastového vibračného zariadenia, ktoré sa pripína na vnútornú časť oblečenia. Druhou časťou je magnet, ktorý sa priloží z vonkajšej strany. O ostatné sa postará už samotné zariadenie. Nastaviť môžete viacero parametrov, tým najdôležitejším je však čas, po ktorého uplynutí vás Lumo Lift upozorní na to, aby ste sa prestali hrbiť. Autori odporúčajú nastaviť dvojminútový interval, zvoliť si ale môžete aj prísnejšie sledovanie, napríklad s časom nastaveným na 15 sekúnd. Rovnako si dokážete nastaviť intenzitu vibrovania.

Sledovať svoje výsledky a štatistiky môžete v mobilnej aplikácii. Môžete si nastaviť cieľ, vďaka ktorému sa budete zlepšovať vo svojich návykoch pri správnom držaní tela v sede, ale aj stoji. O spojenie sa štandardne stará technológia Bluetooth.

Zariadenie je dodávané so štandardným USB adaptérom, na jedno nabitie vydrží fungovať až 5 dní. Menej už zrejme poteší cena vo výške 80 dolárov, za ktorú dostanete zariadenie Lumo Lift, a momentálne v akcií aj sadu farebných magnetov, ktoré sa pripínajú na viditeľnú časť oblečenia.

Náš tip
Naked Labs prináša fitness zrkadlo, ktoré oskenuje a zhodnotí vašu postavu

Zdroj: TheVerge

10.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+