MojAndroid

Inteligentné hodinky sa v posledných rokoch stali bežnou výbavou ľudí, ktorá im v mnohom uľahčuje viacero činnosti. Okrem času majú ich používatelia na očiach viacero informácií z ich smartfónov ako sms, maily, kalendár či notifikácie bez nutnosti vytiahnuť smartfón z vrecka. Môžu cez ne ovládať hudobný prehrávač, sledovať fitness funkcie alebo sa nechať navigovať. Niektoré hodinky umožňujú aj priamo odpisovať na sms alebo iné sociálne služby. K tomu slúži mini klávesnica, ktorá je ale na malom displeji hodiniek nepohodlná. To by mohol v budúcnosti vyriešiť koncept, ktorý prináša prototyp hodiniek LumiWatch.

Všetky informácie na vašej ruke

LumiWatch boli vytvorené výskumníkmi z univerzity Carnegie Mellon. Ich hlavnou funkciou je, že dokážu premietať projekciu displeja hodiniek na vašu ruku. Tiež dokážu snímať vaše dotyky na tejto projekcii a tým pádom môže na ruke písať po klávesnici alebo robiť rôzne iné činnosti typické pre dotykové displeje smartfónov. Samozrejme má každý človek inú veľkosť a tvar ruky, takže jednotný obraz by na každej ruke vyzeral inak. V hodinkách je preto zabudovaný kalibračný proces, ktorý spočíva v jednoduchom potiahnutí prstu po obraze. Keď používateľ ťahá obdĺžnik, senzory snímajú, ako sa používateľov prst približuje k hodinkám, na základe čoho upraví zakrivenie obrazu. Obraz môže mať veľkosť až 40 štvorcových centimetrov, čo je 5 krát viac ako bežná veľkosť displeja smart hodiniek.

Špecifikácie a cena

Projektor v hodinkách má svietivosť 15 lumenov. Poháňa ho štvorjadrový procesor Snapdragon s frekvenciou 1,2 GHz. Operačná pamäť má 768 MB a vnútorná pamäť 4 GB. O výdrž sa stará batéria s kapacitou 740mAh battery a nechýba podpora Wi-Fi a Bluetooth. Predinštalovaným systémom je Android 5.1, takže hodinky používajú štandardný operačný systém a nie upravenú verziu Wear OS. Rozmery hodiniek sú 50 x 41 x 17 milimetrov, čo je len o niečo viac ako veľkosť Apple Watch (42,5 x 36,4 x 11,4 milimentrov). Cena je stanovená na 600 dolárov, ale tieto hodinky si v blízkej dobe určite nekúpite. Stále sa jedná len o prototyp. Z jemu podobných má ale zatiaľ najbližšie realite.

30.4.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+