MojAndroid

Elon Musk znovu zaskočil svojich fanúšikov, pre ktorých pripravil skutočnú lahôdku. Nový Ludicrous Speed Upgrade pre automobil Tesla Model S prináša zlepšenie zrýchlenia z 0-100 km/h a aj na 250 km/h, pričom už doteraz bol automobil skutočne rýchly a teraz bude ešte rýchlejší. Ak si ale takýto luxus budete chcieť dopriať, pripraviť si budete musieť peknú kôpku peňazí.

Nový upgrade si budú môcť zaobstarať majitelia modelu P85D. Z rýchlenie z 0 na 60 mph (cca 100 km/h) kleslo na iba 2,8 sekundy a štandardnú štvrť-míľovú trasu zvládne vylepšený Model S za 10,9 sekundy. Rýchlosť 250 km/h by mala prísť približne o 20 % rýchlejšie, čo je tiež výrazne zlepšenie. Elon Musk dodal, že upgrade bude k dispozícii aj pre pripravovaný Model X, no tento je od Modelu S asi o 10 % ťažší, a tak môžeme očakávať o čosi nižšie čísla.

Samotný upgrade bude pritom stáť 10 000 USD a novinka bude vyžadovať aj zvýšenie kapacity batérie na 90 kWh, čo samo o sebe predstavuje sumu 3 000 USD. Ak sa ale na to zákazníci dajú, Musk sľubuje zrýchlenie vyššie, ako pri voľnom páde, keďže pri zašliapnutí pedálu sa dostanete na úroveň až 1,1 G. Pre niektorých zákazníkov tak môže ísť o zaujímavé oživenie svojho Modelu S, no pre väčšinu pôjde zrejme o zbytočnosť. Novinku môžeme zrejme brať ako ďalší dôkaz toho, že Tesla sa snaží naďalej prekonávať svoje možnosti a posúvať technologický priemysel stále ďalej.

Zdroj: The Verge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
20.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Alex

  „Novinku môžeme zrejme brať ako ďalší dôkaz toho, že Tesla sa snaží naďalej prekonávať svoje možnosti a posúvať technologický priemysel stále ďalej.“ Ja by som skôr povedal, že Tesla sa chce stále viac podobať na Apple čo sa cenovej politiky týka.

  • Martin Haburaj

   Zaujímave je ale ako celá značka funguje. Nabíjanie auta je zaradmo, je stále pripojené na internet tiež zadarmo (je jedno v akej krajine), a je to auto ktoré sa nekradne.
   Toto u apple neplatí.

   • Alex

    Tak také nabíjanie veľa nestojí, takže je zadarmo a ten internet je pridaná hodnota čo sa u ostatných výrobcov síce nevidí, ale za cenu toho auta teda ďakujem pekne.

    • Martin Haburaj

     Tesla ma teda voči ostatným značkám oveľa viac čo ponúknuť v autách danej triedy a ceny.

    • IQLogic

     A vybudovanie infraštruktúry je tiež za hubičku, že? Čo také dostaneš za dané peniaze od BMW či MB? Komfort, neustále klesajúcu kvalitu a drahý servis :)

     • Alex

      A presne kvôli tomu by som BMW ani MB nekupoval. Čo sa týka tej infraštruktúry, tak je to dobrý marketingový ťah, lebo keď chceš predávaťelektromobily, tak ti určite pomôže keď budeš mať sieť nabíjačiek.

   • Tomas

    Zabudol si aj servis zadarmo..

    • Alex

     To by ma zaujímalo ako je to s tým servisom? Je zadarmo doživotne alebo len na určitú dobu?

  • Luke Malatinsky

   u premiovych znaciek su take cenovky bezne

 • Richard

  ja by som skor povedal že sa chce vyrovnať takým značkam ako mercedes bmw audi atd

 • TommyBoy

+