MojAndroid

Rozbiehajúci sa neziskový projekt databázy Lopkár.sk je nám dobre známy. Databáza slúži na zaregistrovanie IMEI čísla telefónov alebo tabletov, ktoré boli ukradnuté alebo stratené a samozrejme následné vyhľadanie a overenie IMEI čísla telefónu, ktorý by ste si chceli kúpiť, či náhodou nepatrí niekomu inému a či zariadenie nie je hľadané. Zaregistrovať svoj hľadaný telefón môže úplne každý a tak sa projekt teší svojmu úspechu. Stránka oslavuje svoj prvý polrok a tak sa administrátori rozhodli pre menší upgrade a niektoré vylepšenia, ktoré majú pomôcť všetkým používateľom.

lopkar

Aby sme boli konkrétnejší, okrem toho, že stránka dostala menší redizajn, bolo možné doteraz do databázy zaregistrovať len značky telefónov, ktoré sú známejšie a populárnejšie. Od pondelka je však možné zaregistrovať akúkoľvek značku zariadenia, čiže aj tie, ktoré sa na Slovensku bežne nedajú kúpiť. Okrem toho je možné pri registrácii zadať miesto, kde ste o telefón prišli, čo slúži ako mapka, ktorá má napomôcť lepšej identifikácii miesta krádeže alebo straty. Samotná registrácia je smozrejme stále zadarmo a do databázy sa denne zaregistruje 1-5 zariadení.

Medzi plusy stránky stále patrí aktuálny kontakt na administrátorov, ktorí sú tak v priamom kontakte s každým, kto má na nich alebo na stránku, nejaké otázky, či pripomienky a snažia sa odpovedať už do pár minút. Za odmenu autori prijmú akúkoľvek pomoc alebo finančný príspevok, ktoré im môžete poskytnúť po osobnom kontakte.

15.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+