MojAndroid

Znovu je tu tá časť mesiaca, kedy sa môžeme pozrieť  na aktuálne štatistiky o distribúcii jednotlivých verzií systému Android. Tento mesiac sa tu pritom objavilo niekoľko zaujímavých noviniek. Android Lollipop po mnohých mesiacoch vystriedal na čele starší Android KitKat. Skvelý nárast zaregistroval aj najnovší Android Marshmallow, no v tabuľke sa ešte stále drží už archaický Android Froyo.

Android verzie

Android 4.4 KitKat má zdanlivo v tabuľke najväčšie zastúpenie s hodnotou 34,3 %. Platí, že každé tretie Android zariadenie stále funguje s touto verziou systému. Android 5.0 a 5.1 ale tvoria už 36,1 % všetkých Android zariadení na trhu a táto verzia systému sa stáva oficiálne najčastejšie sa vyskytujúcou.

Náš tip
Marshmallow sa šíri pomaly, kráľom je stále KitKat. Pozrite si štatistiky rozšírenia Androidu [2/2016]

Poteší aj fakt, že podiel Androidu Marshmallow narástol z 1,2 % v predchádzajúcom mesiaci na 2,3 % v súčasnosti. To je takmer dvojnásobne vyššia hodnota, ktorá zrejme naznačuje pozitívny trend vo vývoji distribúcie najaktuálnejšej verzie Androidu. Zaujímavosťou je aj prítomnosť verzie Android 2.2 Froyo. Tá má aktuálne 0,1% podiel, no akonáhle klesne pod túto hranicu, v priebežných štatistikách sa už viac neobjaví.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení? [3/2016]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google via Android Community

9.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+