Ak máte na svojom Android zariadení root, tak vám zrejme niečo hovorí aj alternatívna ROM Paranoid Android. Práve tá sa v poslednej dobe v Android komunite preslávila tým, že priniesla PIE tlačidlá. Ide o ekvivalent softvérových tlačidiel priamo na displeji, známych z novších verzií natívneho Androidu, ktoré sa zjavia po zadaní určitého gesta. Tieto tlačidlá sa od svojho uvedenia tešia veľkej obľube a tak sa niekoľko developerov z XDA fóra rozhodlo, že ich sprístupní pre (takmer) všetky zariadenia. Výsledkom je LMT Launcher, ktorý je bezplatne dostupný pre zariadenia s root-om.
LMT Launcher je sám o sebe veľmi prepracovanou aplikáciou, ktorej sa však netreba báť. Ak aj vy chcete mať vo svojom Android zariadení PIE tlačidlá, ktoré sa zobrazia po určitom geste, nainštalujte si bezplatne túto aplikáciu a strávte 5 - 10 minút jej nastavovaním. Môžete si nastaviť farbu tlačidiel, samotné akcie pre jednotlivé tlačidlá, počet tlačidiel, gestá, po ktorých sa zobrazia tlačidlá a ďalšie detaily.
Aby ste LMT Launcher mohli plnohodnotne využívať, mali by ste odstrániť softvérové tlačidlá z vašej obrazovky. Samozrejme len v prípade, že nimi vaše zariadenie disponuje. Poslúži vám na to napríklad aplikácia full!screen, ktorá z plochy odstráni aj notifikačnú lištu. Tú však pohodlne viete nahradiť v aplikácii LMT Launcher jedným tlačidlom (na obrázku vyššie trojuholníkové tlačidlo úplne dole), pomocou ktorého viete notifikačnú lištu kedykoľvek otvoriť.
Ak sa vám PIE tlačidlá v aplikácii LMT Launcher zapáčili, môžete si ich stiahnuť pomocou odkazov v tomto príspevku na XDA fóre. Nájdete tam aj stručný návod a FAQ, rovnako aj zoznam podporovaných (otestovaných) zariadení. Na záver už len pripomíname, že na inštalovanie tejto aplikácie je potrebný root, alternatívna ROM nie je podmienkou.
Zdroj: XDA, Droid-Life












Všetko len pre root to je nanič :(
rootom nič nestratíš, len získaš ;)
a co zaruku? ktora sa mi zide pri reklamaci?
rootnes, urobis backup romky, pouzivas, pokazis, obnovis rom zo zalohy, unroot, reklamujes, vsetci su stastni a nikto nevie, ze si bol rootnuty ;) ale ak bricknes telefon, tak.. hmm… ano, smola :(
Čo znamená „bricknúť“ telefón? Mám iPhone, tak sa v týchto názvoch zatiaľ moc neviznám.
„brick“ v angličtine znamená tehla a zvyšok by si už mal pochopiť.. :)
my rikame cihla…a iPhone je brickly uz od vyroby :D Musis ho tzv unbricknout aby jsi z nej udelal aspon telefon :D
btw je zajimavy ten myslenovy pochod nazvu…jailbreak iPhonu (moc to omezuje, jako vezeni) a root u androidu (dostat se pouze vice ke korenum, do korenovyho adresare) :D Proste evil iPhone :D
ako tu nizsie @matcho13579:disqus pise, ked telefon bricknes, mozes ho pouzit uz iba ako tazitko alebo tehlu pri stavbe haciendy :)
za tú haciendu ti dávam +1, pobavil si ma :D
mam sgs advance, root a nemam vobec sajnu ako to zapnut, po nainstalovani mam co spravit ? absolutne nechapem postupnostiam, pls niekde nech to strucne napise…
http://www.youtube.com/watch?v=JmvCpR45LKA
Citaj na xda a dozvies sa
normalne sa chod obesit od zufalstva to treba spravit :D
+1 :D :D
Nainstaloval som to na Galaxy Nexus ale ked mam zapnutu aj fullScreen apku tak mi nefunguje tlacidlo nedavno pouzitich aplikacii Android 4.2.2
Cyanmobile romka je lepší je android 2.3.7-2.3.8 a zahrnuje Pie controls :)
Aj tak to nemá na origoš PIE od Paranoidu :)
original PIE tu bolo davno pred Paranoid ROMkou…
k cemu, kdyz mi tam ty tlacitka dola stejne vzdy zustanou?:(
Tie spodné tlačidlá sa dajú nastaviť aby zmizli, rovnako sa dá rozšíriť plocha na celú obrazovku. V tom prípade sa notifikačná lišta zobrazí v tom spomínanom PIE koláči :)