MojAndroid

Pokiaľ nepatríte medzi zarytých fanúšikov výrobkov od jedného konkrétneho výrobcu alebo jednej platformy, je veľmi pravdepodobné, že svoje zariadenia nabíjate viacerými káblami. Problém s káblami ale môže nastať aj v iných situáciách, napríklad, keď chcete požičať nabíjačku kamarátovi, ktorý má telefón inej platformy. Hoci sa to môže zdať nepredstaviteľné, LMcable sľubuje, že dokáže nabiť zariadenia s microUSB portom, ale aj iOS zariadenia s Lightning portom, a to všetko jediným káblom s jednou koncovkou.

Práve špeciálna koncovka je upravená tak, že pasuje do Lightning portu aj do microUSB portu. Jedným smerom ju zasuniete do iPhonov a iPadov a opačne zasa pasuje do microUSB na Android aj iných zariadeniach. Nemusíte koncovku nijako meniť ani na nič myslieť, jednoducho máte v štandardnom kábli istotu, že máte pri sebe vhodný nástroj na nabíjanie všetkých populárnych zariadení. Kábel síce neberie do úvahy moderný port USB-C, no ešte nejaký čas využijete toto riešenie so súčasnými smartfónmi, tabletmi a inými zariadeniami.

LMcable

Vývojár kábla LMcable pritom na portáli Kickstarter požiadal iba o 5 000 AUD, no záujem o jeho produkt ho zrejme prekvapil. V čase písania článku je už vyzbieraných vyše 45 000 dolárov a do konca kampane zostáva ešte 29 dní. Už sú vypredané najlacnejšie verzie kábla, keď cena začínala na úrovni už 13 dolárov. Aktuálne si kábel môžete kúpiť za 21 dolárov, no k dispozícii sú aj rôzne ďalšie verzie, kde môžete získať viac káblov a špeciálne si ich nakonfigurovať.

Zdroj: Kickstarter via TechCrunch

2.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • sakonn

  Ja som objednal kábel ktorý to má urobené cez redukciu, tiež sa dá nabíjať iPhone aj android. Funguje dobre a stálo ma to asi 1€.

 • koso

  jasne kupim kabel nahodou bude poskodeny tel. mi vyhori a v servise ti nasledne opravu neuznaju lebo som nepouzil origos napajaci kabel

 • ccc

  A čo USB C? Tipujem, že do roka na neho prejde väčšina výrobcov.

 • kubo

  Pri lightningu to určite fungovať nebude, lebo ten nemá tie 2 kolíky, ktoré ho držia na mieste. Z toho vyplýva. že sa to tam nebude dať zastrčiť normálny spôsobom, ale iba na silu a to dosť pravdepodobne poškodí konektor.

+