MojAndroid

Mimoriadna situácia nastala na palube lietadla od spoločnosti Sri Lankan Airlines. V batožinovom priestore došlo k hustému dymu a jeho zdrojom bola batéria mobilného telefónu (lítiová batéria). Posádka na palube letu zabránila možnej katastrofe vďaka pohotovej reakcii a použitiu správneho hasiaceho postupu. Informáciu oficiálne zverejnili v pondelok predstavitelia leteckej spoločnosti.

Batéria v batožinovom priestore spôsobila dym, ktorý naberal na intenzite

Náš tip
USA sprísňuje kontrolu elektroniky na letiskách

Incident sa vyskytol na palube letu UL 166 smerujúceho z mesta Kochi v Indii do mesta Colombo. Potenciálne ohrozených bolo až 20 pasažierov na palube lietadla v priebehu nedeľného letu.

“Palubný sprievodca pozoroval dym z batožinového priestoru a pri prehliadke zistil, že jeho zdrojom je lítiová batéria, ktorá sa nachádzala v batožine jedného z cestujúcich,” vyslovil zdroj z prostredia mimoriadnej udalosti.

Členovia posádky vyniesli tašku so zdrojom tohto dymu z batožinového priestoru, avšak dym počas zásahu naberal na intenzite. Posádka však uplatnila hasiace postupy pre lítiové batérie a dym eliminovala. Mimoriadna situácia tak vďaka zásahu posádky našťastie nevyústila do požiaru či potenciálneho ohrozenia daného letu.

Ku katastrofe nedošlo

Náš tip
Vybíja sa vám rýchlo batéria? Tento jednoduchý trik môže v niektorých prípadoch pomôcť

Hlavné letisko na Srí Lanke – Bandaranaike International Airport, Katunayake, vzdialené 23 kilometrov od hlavného mesta bolo upozornené na túto mimoriadnu situáciu. Vlastník batožiny so zdrojom dymu bol podľa zdrojov indický cestujúci. Letecká spoločnosť Sri Lankan Airlines už začala vyšetrovanie tejto mimoriadnej udalosti.

Zdroj: dailysabah

1.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+