MojAndroid

Mnoho používateľov si svoje štandardné prostredie nahrádza nejakým alternatívnym launcherom. Ide o aplikáciu od tvorcov tretích strán, ktorý prinášajú svoje funkcie a vzhľad prostredia systému Android. V Obchode Play však nájdete aj netradičné kúsky. Napríklad aplikácia od 17 ročného vývojára menom Francesco Andreuzzi. Prostredie sa nazýva Linux CLI Launcher a prekvapí váš už svojim vzhľadom.

Náš tip
Populárny Apex Launcher je späť! Novú aktualizáciu dostane už v máji

Pointa tohto launchera je návrat k známemu prostrediu Linuxu. Hlavným prvkom je príkazový riadok a celé prostredie ovládate vy pomocou príkazov. Ide samozrejme o zložitejšie ovládanie a aj používatelia so znalosťami systému Linux môžu mať s týmto prostredím chvíľku problém.

V tomto prípade nestačí len klikať na ikonky. Ak chcete odinštalovať aplikáciu, musíte napísať príkaz “uninstall [app].” Ak chcete odoslať SMS, je potrebné napísať  “sms [kontakt] [text].” Takýchto príkazov je skutočne neúrekom. Pre náročnejšie funkcie na vašom smartfóne budete potrebovať skutočnú dávku cviku a trpezlivosti. Z istého pohľadu môže ísť aj o posilnenie bezpečnosti vášho smartfónu. Zložitejšie ovládanie totiž vaše okolie pravdepodobne nebude vedieť obsluhovať.

Náš tip
Vyskúšajte si launcher z Androidu O aj na vašom smartfóne (APK)

Linux CLI Launcher je rozhodne atypickým riešením prostredia na vašom Android smartfóne. V prípade, že si ho však chcete vyskúšať, môžete tak urobiť zdarma prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: 6.5.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.5.2
Aktuálna cena: Zdarma
27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+