MojAndroid

CyanogenMod bol svojho času najpopulárnejšou alternatívnou ROM na svete, ktorú používalo aj viac ako 10 miliónov ľudí. Po tom, čo Cyanogen musel k 31. decembru 2016 ukončiť svoju činnosť a vývoj vlastného operačného systému, nastúpil na jeho miesto LineageOS. Ten pokračuje v snahách vývojárov CM, ktorý ho chcú opäť dostať na milióny zariadení. A zdá sa, že sa im to darí. Dnes má táto alternatívna ROM totižto už viac ako 500-tisíc inštalácií!

Náš tip
Samsung Galaxy S2 dostal Android 7.0 Nougat! Vďačí za to LineageOS

Najpopulárnejším zariadením pre inštaláciu LineageOS je OnePlus One (kódové označenie bacon), ktorý zaznamenal už viac ako 40-tisíc inštalácií. Za ním nasledujú Xiaomi Redmi 3 (kenzo), OnePlus 3/3T (oneplus3) a medzinárodná verzia Samsungu Galaxy S3 (i9300).

Veľký záujem o ROM samozrejme nie je až tak prekvapujúci. Vzhľadom na to, že CyanogenMod ukončil svoju činnosť a LineageOS je jeho priamym nástupcom, dalo sa očakávať, že veľa pôvodných používateľov CM prejde práve na nový OS. O to viac, keď zoberieme do úvahy, že vývojári umžnili používateľom CM priamy prechod, vďaka ktorému nemuseli svoje zariadenia nastavovať nanovo.

Náš tip
Lineage OS začína sprístupňovať prvé oficiálne buildy

Zdroj: androidpolice

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+