MojAndroid

Len niekoľko dni dozadu prisľúbili vývojári Lineage OS, že nové buildy ROM sprístupnia v nedeľu. Svoj sľub dodržali a v priebehu včerajšia začali sprístupňovať oficiálne verzie ROM na stiahnutie. Tie sú teraz dostupné pre niektoré smartfóny, vrátane Nexusu 6P, Nexusu 5X, Moto G4, Moto G4 Plus, Nexbit Robin a Xiaomi Redmi 1S. Samozrejme, podpora pre ďalšie modely má časom pribúdať, pričom Lineage OS sľubuje, že ich počet bude rovnaký ako v prípade CyanogenModu.

Rozdiel oproti minulým buildom je, že sa už nevolajú CM, ale lineage. Číslo verzie nesie rovnakú logiku označovania ako v prípade CyanogenModu. To znamená, že číslo 14.1 značí použitie Androidu 7.1 Nougat a 13.0 je zas označenie pre build založený na Androide 6.0 Marshmallow. Zabudnúť by ste nemali ani na to, že po novom Lineage OS nedisponuje rootom. Ten je možné získať po flashnutí ďalšieho ZIP súboru, ktorý však zatiaľ nie je k dispozícii. Kompletný zoznam pripravovaných buildov nájdete na stránkach projektu, kde si už dostupné ROM môžete aj stiahnuť.

Zdroj: androidpolice

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+