MojAndroid

Na Google Play Store existuje niekoľko naozaj dobre spracovaných launcherov, ktoré ponúkajú nielen grafické, ale aj výkonnostné vylepšenie pre vaše Android zariadenie. Dovolíme si povedať, že takéto launchery sú určené pre 90% používateľov, ktorí hľadajú zmenu pre svoje Android zariadenie. Ešte stále však ostáva 10% geekov, detailistov a technicky založených ľudí, ktorým spomínané launchery a ich funkcie nestačia. A práve pre nich je určený Lightning Launcher!

lightning-launcher

Hoci Lightning Launcher na prvý pohľad nepôsobí zaujímavo, skrýva v sebe naozaj veľký potenciál a nekonečne veľa možností úprav. Ak ste len bežný používateľ Android zariadenia a nemáte trpezlivosť na rôzne nastavenia, vyladenia a podobne, tak tento launcher pre vás nie je. Bol totižto vytvorený pre používateľov, ktorí chcú mať všetko pod svojou kontrolou a presne tak, ako im to vyhovuje. Okrem rôznych nastavení dokonca ponúka aj slovenský jazyk, rôzne témy, balíky ikon a možnosť zmeny písma. A pri nich to ani zďaleka nekončí.

lightning-launcher-1 lightning-launcher-4

Lightning Launcher si môžete od základu pretvoriť na launcher, ktorý vám vyhovuje. Okrem základných nastavení domácej obrazovky a appdrawera sa môžete pripraviť aj na nastavenia gest a rôznych akcií, ktoré vylepšia vašu produktivitu. Aby ste si všetko nastavili podľa svojich predstáv, budete potrebovať minimálne hodinu vášho času. Konečný výsledok však stojí za to. Z netradičných vlastností tohto launchera vyzdvihujeme možnosť pridania domácich obrazoviek do všetkých strán (do strán, ale aj hore a dole), množstvo možností grafických úprav prostredia a jednoduchosť, ktorá je pre túto aplikáciu príznačná.

lightning-launcher-2 lightning-launcher-3

Veľmi nás potešila aj možnosť “upevnenia” aplikácií a widgetov na domácej ploche. V preklade to znamená asi toľko, že si môžete aplikácie a widgety upevniť napevno na jednom mieste na domácej obrazovke a aj po prejdení na inú domácu obrazovku sa vám budú zobrazovať na rovnakom mieste. Veľký dôraz kladú autori aplikácie aj na “dlhšie podržanie”, s ktorým sa vám takmer pri každom nastavovaní zobrazia pokročilé možnosti úprav. Výhodný je aj náhľad na upravovanú domácu obrazovku, ktorý vyvoláte pohybom prstu doľava. Zobrazíte tak zmenenú obrazovku a podľa toho môžete veci dodatočne upraviť. Pri upravovaní vám to ušetrí naozaj veľa času.

Lightning Launcher ponúka také veľké množstvo nastavení a úprav, že ho naozaj odporúčame len skúsenejším používateľom. Bežným používateľom by sa prostredie tohto launchera mohlo zdať až príliš zložité. Ak vás však Lightning Launcher zaujal, máme pre vás dobrú správu. Z Google Play si ho môžete stiahnuť bezplatne. Stačí, aby ste klikli na náš widget nižšie a môžete začať nadstavovať. Na záver musíme pochváliť autorov tejto aplikácie aj za jej veľkosť, ktorá dosahuje len zanedbateľných 198 kB. Tento launcher je tak vhodný aj pre staršie a menej výkonnejšie Android zariadenia, ktoré tak môžu získať na výkone.

30.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+