MojAndroid

Textové hry boli fenoménom už veľmi dávno, no fanúšikov si tento herný žáner udržal dodnes. Dizajn, či herný koncept sa odvtedy výrazne zmenil, čo aj dnes tomuto typu hier dodáva svoje čaro. Príkladom je aj hra Lifeline, ktorá poňala textové hry trochu iným, nezvyčajným spôsobom. V hre nebudete práve vy herným hrdinom, budete však jeho pomocníkom. Celá hra je poňatá ako príbeh, odohrávajúci sa v reálnom čase. Vašou hlavnou úlohou bude Taylorovi, teda hlavnému hrdinovi pomáhať prežiť.

Náš tip
TOP Android hry týždňa | 18. týždeň 2016

Budete si musieť zvyknúť na časté notifikácie, ktoré značia “posun” v príbehu. A práve živosť príbehu je najväčšou devízou tejto hry. Príbeh Taylora budete doslova žiť, a miestami budete mať pocit, že komunikujete z reálnou osobou, v naozajstných problémoch. Vďaka autorovi príbehu, Daveovi Justusovi, hra nestráca na zaujímavosti, a dokonca má niekoľko momentov, v ktorých je príbeh silne napínavý. Vďaka konštrukcií herného príbehu, nápaditosti, a humoru hra nestráca na atraktivite ani po dlhšom čase, a Taylor vás dokáže neustále prekvapovať. Hre tak vôbec neškodí jednoduchý dizajn, či absencia obrazového materiálu.

Ak obľubujete žáner textových hier, Lifeline je viac menej povinnosť. Ak skúsenosť nemáte, je táto hra výborným štartom a príjemnou ukážkou toho, čo tento “retro” žáner dokáže ponúknuť.

Verzia: 1.6.4
Aktuálna cena: 2,29 €
Verzia: 1.6.4
Aktuálna cena: 2,29 €

6.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+