MojAndroid

Najvyšší súd tento týždeň rozhodol, že je potrebné opätovne preveriť licenčné podmienky, ktoré vlastní Swan. Ten pred mesiacom spolu so Slovenskou poštou spustili nového operátora pod značkou 4ka. Toto rozhodnutie dosiahla Krajská prokuratúra Bratislava. Zdôvodnenie bude k dispozícii do 30 dní. Prokurátor žiada, aby bola licencia zrušená, ak sa potvrdí, že Swan nesplnil podmienku spustiť služby do pol roka.

Náš tip
Slovenský operátor 4ka: oficiálne predstavuje svoje služby + VIDEO

Spoločnosť Swan dnes prezentovala stanovisko spoločnosti k rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR vo veci splnenia licenčných podmienok štvrtým mobilným operátorom, ktoré napadla prokuratúra. Na krátkom brífingu poskytli vyjadrenie pre médiá zástupcovia spoločnosti:

„Spoločnosť Swan zatiaľ nemá k dispozícii rozhodnutie Najvyššieho súdu, avšak maximálne víta fakt, že súd v tejto veci koná. Sme presvedčení, že toto umožní definitívne ukončiť akékoľvek pochybnosti o legitimite našej licencie.

Spoločnosť Swan získala licenciu v plnom súlade so zákonom a je presvedčená, že Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb nemôže urobiť nič iné, ako opätovne potvrdiť svoje pôvodné rozhodnutie.“

4ka: už skoro 40-tisíc predaných čísel

Swan prezradil aj aktuálne novinky v pokrytí. Momentálne pokrýva 47,79% územia 4G na Slovensku. Do konca týždňa bude mať 4ka už 40-tisíc čísel. Aktívne dátový balík využíva až 10-tisíc zákazníkov. Podiel prenesených čísel z operátorov do 4ky tvorí celkovo do 20%, z toho približne 25% prenesených čísel pochádza z Orange a Telekom, z O2 prešlo do 4ky skoro 50% čísel. Od pondelka bude možné dobiť kredit aj cez web operátora.

 

 

29.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+