MojAndroid

Výskumný tím na Ulsan Národnom inštitúte vedy a techniky v Južnej Kórei tvrdí, že by dokázali vyvinúť Li-Ion batériu, ktorá by bola schopná dobiť sa na plnú svoju kapacitu za niekoľko minút, až stonásobne rýchlejšie, ako je tomu dnes.

Predstavte si situáciu, že potrebujete používať svoj mobilný telefón, no práve vám hlaśi fakt, že batéria sa vybila. Po pripojení na nabíjačku dnes musíte čakať aj niekoľko hodín na to, aby ste smartfón alebo tablet mohli opäť odpojiť od elektrickej siete. No a predstavte si teraz situáciu, že pokiaľ si dáte napríklad obed, váš mobilný telefón by sa dobil na plnú kapacitu.

Batéria by mala vyzerať ako spletitý systém polovodičov ovinutých okolo elektród batérie. To by malo podľa vedcov spôsobiť fakt, že batéria sa dobije na plnú kapacitu omnoho rýchlejšie, ako je teraz, keď dobíjanie nemôže zasiahnuť každú časť batérie priamo a tá sa dopĺňa energiou postupne.

Bolo by naozaj zaujímavé získať plnú energiu na prevádzku pre mobilný telefón povedzme počas jednej obednej prestávky, zatiaľ však nie je známe, kedy by sa technológia mohla objaviť v komerčnom svete.

Zdroj: Gizmodo

18.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+