MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť LG nepatrí k najpredávanejším výrobcom smartfónom a tak sa snaží zákazníka zaujať rôznymi originálnymi inováciami. Modely LG V60 ThinQ  a LG Velvet sa môžu napríklad pochváliť odpojiteľným duálnym displejom. V prípade čerstvej novinky LG Wing je napevno upevnený duálny displej dokonca otočný. Populárny YouTuber JerryRigEverything tento model podľa portálu AndroidCommunity  rozobral, aby odhalil jeho otočný mechanizmus.

LG Wing Google Mapy

Atypický duálny displej

LG Wing je prvým smartfónom z projektu, ktorý juhokórejský výrobca LG  nazýva Explorer Project. Je zložený z dvoch displejov spojených otočným mechanizmom. Hlavný P-OLED displej má 6,8 palcov a rozlíšenie 2460 x 1080 pixelov. Sekundárny G-OLED displej je menší, s uhlopriečkou 3,9 palcov a rozlíšením 1240 x 1080 pixelov.

Menší displej sa nachádza pod väčším a vysúva sa v 90-stupňovom uhle tak, že obidva displeje vytvoria písmeno T. Jeden kus LG Wing sa teraz dostal do rúk Zacka Nelsona. Ten pod prezývkou JerryRigEverything väčšinou podrobuje smartfóny testu odolnosti pomocou ohýbania, ohňa a kovových nástrojov rôznej tvrdosti podľa Mohsovej stupnice. V prípade LG Wing bol ale viac zvedavý na otočný mechanizmus než odolnosť zariadenia. S pomocou svojich nástrojov sa tak pustil do jeho rozoberania.

Ako vyzerá otočný mechanizmus?

Youtuber najprv na videu ukáže ako sa dá sekundárny displej využiť. Napríklad ako klávesnica alebo na ovládanie hudby pri navigácii. Rozoberanie začne klasickým nahrievaním zadnej strany zariadenia pomocou fénu, aby povolilo lepidlo medzi zadným sklom a kovovým rámom. Zadné sklo je následne nožom odstránené, čím sa odhalí vnútro zariadenia s batériou, ktorá je krytá podložkou pre bezdrôtové nabíjanie.

Zack odstráni všetky súčiastky, ktoré kryjú samotný otočný mechanizmus v tvare písmena O. Ten sa vyznačuje veľmi hladkým chodom, za ktorý vďačí špeciálne upraveným plastom, ktoré po sebe kĺžu otočným pohybom. Pri otváraní napomáha pružina, ktorá v koncovej fáze otvárania vypomôže plnému roztvoreniu do uhla 90 stupňov.

Nechýba ani pružina na opačnej strane, ktorá vypomôže s návratom mechanizmu do východiskovej polohy. Displeje sú spojené káblom prechádzajúcim v strede mechanizmu. Je tu tiež malý hydraulický tlmič, ktorý sa stará o to aby bol prechod medzi displeji čo najplynulejší. Výrobca využil aj lubrikovaný plast, ktorý zaisťuje plynulý chod otočného mechanizmu. Spoločnosť tvrdí, že telefón prežije až 200 000 otvorení a zatvorení. Zack v tomto videu testoval telefón, ktorý mu LG zaslalo predtým, než išiel samotný telefón do predaja. Test odolnosti bude vykonaný až s predajným kusom.

Náš tip
Podvody, vďaka ktorým prichádza množstvo Slovákov o úspory. Ako ich rozpoznať?
28.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+