MojAndroid

Na trhu existujú štandardné hodinky, no máme tu aj smart hodinky, ktoré sú až po okraj nabité rôznymi funkciami. Či už sa jedná o farebný dotykový displej, GPS, môžete pomocou nich počúvať hudbu, telefonovať a mnoho ďalšieho. LG Watch W7 ponúkajú to najlepšie z oboch.

Operačným systémom nových hodiniek od LG je Wear OS a, samozrejme, nechýba ani okrúhly dotykový displej. Ten má priemer 1,2″ a rozlíšenie 360 x 360 pixelov. Nachádza sa tu však aj klasický ručičkový mechanizmus, známy zo štandardných hodiniek. Na jeho vývoji sa podieľala švajčiarska spoločnosť Soprod SA.

Starší procesor

Vo vnútri pracuje starší čip Snapdragon Wear 2100, čo je asi najväčšia škoda. Hlavne keď sa pozrieme na cenu, ktorá bude približne 400 €. Procesor spolupracuje so 768 MB RAM a vnútorné úložisko ponúka kapacitu 4 GB. Pokiaľ vypnete všetky smart funkcie a budete hodinky používať tak, ako tie bežné, čiže len na kontrolu času, batéria s kapacitou 240 mAh by mala hodinky udržať pri živote až 100 dní.

Chýba GPS

Pokiaľ budete hodinky využívať naplno, po ich vybití stále zostane dostatok energie na to, aby štandardný ciferník fungoval ešte približne 2-3 dní. Hodinkám nechýba zvýšená odolnosť voči vode, konkrétne sa jedná o cerfitikáciu IP68. Z tých zaujímavejších funkcií môžeme spomenúť kompas, výškomer či barometer. GPS však chýba. Hodinky obsahujú štandardné, 22 mm náramky, takže s ich výmenou nebude žiadny problém.

Náš tip
Privítajte Snapdragon Wear 3100 – nový procesor pre smart hodinky
4.10.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+