MojAndroid

Spoločnosť LG dnes podľa predpokladov predstavila svoje nové inteligentné hodinky LG Watch Urbane. To nie je žiadnym prekvapením, keďže výrobca ich na videu predstavil už pred niekoľkými dňami. Miernym prekvapením je ale ďalšie zariadenie s názvom LG Watch Urbane LTE, ktoré naplnilo niektoré predpoklady a od originálneho zariadenia sa líši v niektorých podstatných oblastiach. Ako názov napovedá, tento model podporuje pripojenie k sietiam LTE. Zaujímavou zmenou je ale aj operačný systém, keďže v tomto prípade ide o vlastný systém postavený na základoch webOS.

LG Watch Urbane-6

Základné hodinky LG Watch Urbane ponúkajú prémiovú oceľovú konštrukciu spolu s koženým remienkom. Poháňané sú systémom Android Wear a vybavené sú všetkými základnými inteligentnými funkciami, ktoré by ste od takéhoto zariadenia očakávali. Sú odolné voči vode a prachu, na jedno nabitie vydržia celý deň vďaka batérii s kapacitou 410 mAh a dostupné sú v striebornej a zlatej farbe. Ich okrúhly P-OLED displej má veľkosť 1,3″, procesorom je v tomto prípade čip Snapdragon 400, pamäť RAM má kapacitu 512 MB a vnútorná pamäť má kapacitu 4 GB.

Druhým predstaveným zariadením sú hodinky LG Watch Urbane LTE. Tie sú na pohľad veľmi podobné, no pod povrchom je niekoľko zmien. Android Wear je v tomto prípade nahradený vlastným systémom, ktorý je postavený na základoch operačného systému webOS. Ťažko povedať, čo je dôvodom pre tento krok. LG tvrdí, že hodinky boli vo vývoji už dva roky a to je aj dôvod, prečo majú vlastný OS. V dnešnej dynamickej technologickej dobe však toto tvrdenie iba ťažko obstojí ako plnohodnotný argument, a tak nám neostáva nič, iba to akceptovať. Pod povrchom je ešte niekoľko ďalších zmien. Ako názov napovedá, zariadenie sa dokáže pripojiť k LTE a nájdeme tu aj technológiu NFC. Hodinky majú narozdiel od modelu Urbane tiež vstavaný GPS modul, väčšiu batériu s kapacitou 700 mAh a dvojnásobnú kapacitu pamäte RAM (1 GB). Obsahujú tiež vlastný reproduktor a mikrofón, takže je zrejmé, že bude možné telefonovať bez nutnosti pripojenia k smartfónu. V prípade potreby je ale dostupné pripojenie Bluetooth v4.0 a Wi.Fi 802.11 b/g/n.

LG Watch Urbane-2

Zatiaľ nie je zrejmé, kedy a za koľko sa nové inteligentné hodinky od kórejského výrobcu budú predávať. V každom prípade však ide o veľmi zaujímavé zariadenia s atraktívnym dizajnom, ktoré by mohli zaujať aj fanúšikov.

Ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange za pozvanie na výstavu MWC 2015.

NAŽIVO

Zdroj: The Verge, Mashable, lg

1.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+