MojAndroid

Virtuálna realita je jedným z hitov dnešnej doby, a hoci je ešte doslova v plienkach, pomaly sa začína rozširovať aj medzi bežných ľudí. Vyskúšať ste si ju mohli aj vy, na Orange Android Roadshow, na ktorú sme priniesli VR okuliare Oculus Rift. Google sa pokúsil priblížiť virtuálnu realitu miliónom ľudí aj prostredníctvom lacných okuliarov Google Cardboard, ktoré stoja len 2 doláre. S ich vylepšenou verziou prichádza spoločnosť LG, ktorá ich upravila tak, aby ich bolo možné pohodlne použiť s ich vlastným smartfónom LG G3.

Konštrukcia a dizajn si zakladajú na originálnom sete Google Cardboard. Nájdete tu ovládanie pomocou magnetu na ľavej strane a otvor v zadnej strane, ktorý umožní dosiahnuť na ovládanie hlasitosti. Zároveň je vďaka nemu možné použiť aj kameru s LED bleskom. Montáž je podobne ako na VR okuliaroch od Google veľmi jednoduchá a pozostáva len s prostého vloženia zariadenia do okuliarov. Nachádzajú sa tu aj otvory pre držiak na hlavu. Presná cena zatiaľ nie je známa, ani to, či bude okuliare LG ponúkať na predaj ako samostatný produkt. V niektorých krajinách ich chce spoločnosť ponúkať zadarmo pre všetkých, čo si kúpia LG G3.

LG VR

Zdroj: verge

10.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Andy

    Fíha samsung si pýta za ich GEAR Vr 200 usd,mali by si brať príklad od LG

+