MojAndroid

Ako nám portál XDA-developers potvrdil, spoločnosť LG zdieľala v minulom mesiaci na svojej stránke zaujímavú informáciu. Potvrdzuje, že v prvom štvrťroku 2022 vydá firma aktualizáciu Android 12 pre svoj LG Velvet. Ako nám LG sľúbilo, už začalo spúšťať prvé stabilné vydanie systému Android 12 pre svoje zariadenia, a to na domácom trhu v Južnej Kórei.

Spoločnosť v poslednom príspevku na svojej stránke oznamuje, že Android 12 už je pre zariadenie LG Velvet dostupný, ale aj to len pre niektorých používateľov v Južnej Kórei. Nie je však isté, či táto novinka bude dostupná pre všetky typy tohto telefónu. Od spoločnosti očakávame objasnenie, či sa bude táto aktualizácia rozširovať aj do iných zariadení.

LG Velvet 2 Pro displej
Foto: PhoneArena.com

Aktualizácia prinesie pre LG Velvet všetky funkcie, ktoré Google v Androide 12 predstavil. Zahŕňať bude aj zmeny dizajnu v Material You a motívy založené na tapetách. Taktiež aj nový informačný panel na ochranu osobných údajov, nové widgety a ďalšie. Spoločnosť tiež môže do vydania novinky pridať aj ďalšie extra funkcie, čo zatiaľ nemôžeme potvrdiť. Na potvrdenie tejto informácie budeme musieť počkať, kým sa aktualizácia dostane do ďalších regiónov mimo Južnej Kórei.

LG Velvet čaká ešte aktualizácia na Android 13

Pre tých, ktorí nevedia, všetky varianty LG Velvet obsahovali aktualizáciu Android 10 hneď po ich vybalení. Spoločnosť potvrdila, že ich telefóny dostanú taktiež aj Android 13. Budeme sa snažiť, aby sme vás o tom informovali čo najskôr, hneď ako spoločnosť zverejní viac detailov o ďalšej prichádzajúcej aktualizácii.

Za zmienku tiež stojí, že LG plánuje vydať aj bezpečnostné aktualizácie pre LG Wing, Q51, Q52, Q61 a Q92 v Q1 2022. Spoločnosť však ešte nezverejnila konkrétny časový plán vydania. Ak ste používatelia zariadenia LG Velvet, a už máte aktualizáciu Android 12, dajte nám vedieť čo si o nej myslíte v komentároch pod článkom.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S21 dostáva aktualizáciu na One UI 4.1
20.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+