MojAndroid

Skladacie smartfóny sem, skladacie smartfóny tam, človek sa bojí otvoriť chladničku, aby sa mu aj tam nepredstavil nejaký ďalší model. Hoci trh ešte nimi nie je preplnený, niektoré spoločnosti už teraz uvažujú inak ako väčšina. Napríklad také LG, ktoré ako odpoveď na boom okolo ohybných mobilov predstavilo prídavný displej ako kus príslušenstva pre LG V50 ThinQ.

Prvý model LG s 5G pripojením

Ak sa ešte má nájsť mimo skladacích smartfónov nejaký technologický smer alebo trend roku 2019, tak je ním nepochybne 5G pripojenie. Budovanie jeho siete je už momentálne v záujme viacerých spoločností a len čas ukáže, koľko to potrvá.

LG v tomto prípade nechcelo zaostať a predstavilo svetu svoj prvý model s 5G pripojením. Jedná sa o LG V50 ThinQ, ktoré poháňa najvýkonnejší čipset Qualcomm Snapdragon 855. Oproti predchodcovi sa dostalo na zlepšenie chladenia či kapacity batérie. Okrem toho ale ide o prvý LG smartfón s druhým displejom.

Užitočné príslušenstvo ako lacnejšia alternatíva skladacích smartfónov

Jedným z prvých problémov skladacích smartfónov je ich cena. Prvé predstavené modely vysoko prestrelili hranicu 1 500 dolárov a tým určite odpísali mnohých záujemcov. LG medzitým využíva situáciu a ponúka lacnejšiu alternatívu.

Druhý displej smartfónu ako súčasť obalu má už na prvé počutie viacej potenciálu ako ohybný displej. Už len za to, že sa dá aj odňať. Zatiaľ čo LG V50 ThinQ má uhlopriečku 6,4 palca, prídavný displej sa zastavil na hodnote 6,2″. Pozornejšie oko si všimne, že displeje nie sú totožné, s čím sa ale dalo rátať.

lg vv50 thinq druhy displej

Výhodou je, že ohyb je možné otočiť až o 360° a zrkadliť obsah hlavného displeja niekomu oproti vám. Energiu bude prídavný displej brať z mobilu vďaka “Pogo pins”, Hoci je cena ešte stále neznáma, určite bude veľmi vzdialená od cien skladacích smartfónov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
LG G8 ThinQ a LG V50 ThinQ 5G: Pravé vlajkové lode | MWC 2019

Náš tip
Spoločnosť LG potichu predstavila trojicu lacných smartfónov – LG Q60, LG K40 a LG K50

26.2.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+