MojAndroid

Rok 2020 by mal znamenať pre mobilných operátorov začiatok prechodu na mobilné siete 5. generácie. Výrobcovia mobilných zariadení ale plánujú predstaviť smartfóny s podporou 5G technológie už tento rok. Napríklad v prípade spoločnosti Samsung pôjde o vylepšenú prémiovú verziu modelu Galaxy S10. Jej juhokórejský konkurent LG ale nechce ostať pozadu a chystá vlastný 5G smartfón. Populárny leaker Evan Blass teraz odhalil jeho podobu a názov na svojom twitter účte. Prvým 5G smartfónom od LG by mal byť LG V50 ThinQ.

Konkrétne sa jedná o verziu určenú špeciálne pre amerického operátora Sprint. Potvrdzuje to žlto-čierne prevedenie a znak operátora na displeji. Použitie 5G technológie je naznačené spojením 5G na prednej a zadnej strane smartfóne. Potvrdený je aj výrez v displeji pre selfie kameru a minimálne tri snímače fotoaparátu na zadnej strane. Sklamaním môže byť umiestnenie snímača odtlačkov na zadnej strane. Konkurencia u svojich vlajkových smartfónov prichádza so snímačom priamo v displeji. Smartfón by mal mať batériu s kapacitou 4000 mAh a procesor Qualcomm Snapdragon 855. Ten bude chladený novým systémom parnej komory, ktorá by mala prekvapivo využívať na ochladenie teplo vyžarované samotným smartfónom. Pokryje 2,7-krát väčšiu plochu ako chladiaca trubica u predošlej generácie LG V40 ThinQ.

Náš tip
Displej LG G8 ThinQ bude slúžiť zároveň ako audio zosilňovač
19.2.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+