Spoločnosť LG prináša na slovenský trh svoju novú vlajkovú loď – Android smartfón LG V30. Ide o prémiovo spracované zariadenie, ktoré sa drží trendu minimálnych rámčekov okolo displeja. Zaujme tiež duálnym zadným fotoaparátom so svetelnosťou f/1.6, špičkovým OLED displejom či príjemnou váhou len 158 gramov.
LG V30
Zariadenie ponúka 6″ OLED Full Vision displej s rozlíšením 2880 x 1440 pixelov a pomerom strán 18:9, osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64 GB interného úložiska (s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu microSD až do kapacity 256 GB) a tiež batériu s kapacitou 3300 mAh.
„Rad V vždy ukazoval nové, praktické mobilné technológie, ktoré napomáhajú vytvárať vysoko kvalitný obsah a V30 v tomto trende pokračuje,“ hovorí Andrea De Sousa z pobočky LG. „So šošovkou Crystal Clear, svetelnosťou F1.6 a režimom Cine Video dokáže V30 vytvárať profesionálny obsah bez zložitých funkcií profesionálnych zariadení.“
Zadný fotoaparát je duálny a ponúka rozlíšenie 16 MPix (f/1.6) + 13 MPix (f/1.9). Predná “selfie” kamera ponúka následne rozlíšenie 5 MPix. Nový smartfón disponuje režimom LG Cine Video, ktorý umožňuje komukoľvek produkovať videá na profesionálnej úrovni vďaka výkonným funkciám Cine Effect a Point Zoom. Model V30 obsahuje aj funkciu LG Cine Log, ktorá ponúka pri tvorbe videoklipov kreatívnejšiu flexibilitu so schopnosťou zachovať široký dynamický rozsah a veľký farebný gamut.
Po zvukovej stránke je smartfón vybavený digitálno-analógovým prevodníkom Hi-Fi Quad od spoločnosti B&Q PLAY. Poteší funkcia rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, technológia Bluetooth 5.0 či podpora bezdrôtového nabíjania zariadenia. Po softvérovej stránke prichádza systém vo verzii Android 7.1.2 Nougat spolu s nadstavbou LG UX 6.0. Smartfón LG V30 bude dostupný u vybraných slovenských operátorov začiatkom decembra za odporúčanú cenu 899 eur.
Zdroj: tlačová správa
Vážne? Predstaviť model koncom augusta a začať ho u NÁS predávať až teraz? Viem, že niesme najväčšia krajina ale 3 mesačné oneskorenie je skutočne extrém. Na druhej strane, za tú cenu to nikto u nás nekúpi, a cena spadne rýchlo dolu ako to bolo v prípade G6. Za chvíľu tu bude G7, a myslím, že za nižšiu cenu si tento telefón nájde potom dosť kupcov.
Stačí prihodiť 100€ a mam Note 8 s pridanou hodnotou S-pen. Cenu fakt premrstili.
Mali zacat tak na 699 €
699€ dať nemohli, keďže G6 začala na 750€. Na druhej strane, V30 má v balení aj AKG slúchadlá v hodnote 300€, takže komu nechýba súrne S PEN a rád natáča/fotí, počúva hudbu v najlepšej kvalite tak by sa skorej asi oplatila V30. Note 8 je dobrý telefón tiež, ale ten mieri skôr na “poznámky” :D .
Súhlasim s tebou ale ten Quad DAC ma jediný háčik resp. lepšia kvalita zvukového výstupu. Využiješ ju jedine cez 3,5mm jack. Cez Bluetooth je tato funcia neaktívna. A ja už tiež pomaly prechádzam na BT slúchadlá, takže v tomto prípade to pre mňa nemá takú pridanú hodnotu. Čiže po zvukovej stránke nebude rozdiel medzi Note 8 a V30 ked budes pocuvat cez BT :D Napriek všetkému som zástanca toho aby 3,5mm jack nevymizol úplne zo smartfónov.
Inak V30 je dizajnový skvost :-)
No, tak to si teda povedal veľkú pravdu, Captain Obvious, vstavaný DAC naozaj nemá s BT nič spoločné, až na to, že DAC nie je “funkcia”, ale HW modul. V10 a V20 si svojim DAC urobila veľké renomé, a ide v týchto stopách aj ďalej, na rozdiel od Samsungu, ktorý sa snaží kopírovať jablkové marketingové odrby a posledný dobrý DAC mal v generácii S6, ku ktorým aj balil veľmi slušné dvojpásmové slúchadlá HS 330, hoci si nedal veľa práce s ich marketingovým zviditeľnením.
Keď chcem počúvať kvalitné audio tak si v prvom rade nekúpim mobil kde je najeký smiešne malý DAC.
Za cenu toho telefónu možem mať viac než slušné repráky, zosilovač prípadne externú zvukovku a môžem si rovno onanovať nad krásnym zvukom 24bit audia (FLAC samozrejme), zatiaľ čo ty budeš počúvať ´´kvalitnú´´ hudbu z mobilu :D
Prípadne je tu ešte druhá možnosť a to je kúpiť si prehrávače ako FiiO, Astell&Kern, Sony a podobne.
Nato už ale musíš mať veľmi hlboko do vrecka a slúchadlá drahšie ako jedna výplata priemerne zarabajúceho slováka :D
A prosím ťa nabudúce tu do mňa aspoň neútoč. Môžme sa rozprávať o technických veciach aj na úrovni a nie hneď útočit v štýle:
´´Hi I´m Mr. Knowledge´´
Ja nebudem, to len ty blúzniš. Ja to tak mám tiež, externý DAC a tie ostatné somariny. Keby sa mi tu tak ešte neváľalo zopár 30-ročných CD prehrávačov z rannej éry tejto technológie, s paierovo primtívnymi DAC, čo si svojim zvukom s prehľadom dajú všetky USB DAC do 500 EUR na raňajky, svet by bol aký krásny…:) On, aj Note 3 či LG G2 už mali papierovo hi-res DAC a aké tragédia to bola po stránke kvality, nemusíš mi tu dávať takéto “Captain Obvious” rozumy… mne ukazoval V10 nadšený zvukár z RTVS a po pár minútach mi bolo jasné, čím je tá hračka absolútne výnimočná a prečo si našla obľubu u špecifickej cieľovky.
Mimochodom, nie žeby som to nejako vuyžíval, S6 som kupoval svojho času kôli bezkonkurenčnému foťáku, a čakal som takú istú tragédiu na 3,5mm jacku ako na S4, ale DAC v ňom veľmi príjmne prekvapil, doťahije sa na Fiio X3 prvej generácie a konečne ukázal kvalitu dvojpásmoviek HS 330, takže si to ráčili všimnúť už aj geekovia na head-fi.
Dobre ty ´´pán zvukár´´ mali by ťa tu zamestnať ako odborníka na zvuk :D
Pekný večer ti prajem a prosím kľudne mi aj na túto správu napíš siahodlhý komentár o značke LG a jej produktoch.
Ja ti tiež želám pekný večer a hlavne, aby si sa už naučil čítať s porozumením obsahu ;)
Súhlas. Note8 sa ovela viac oplatí. Ako si povedal má Spen, lepšiu selfie kameru, 6GB ram, displej bez kadejakých vád a práveže nemusíš nič prihodiť skôr odobrať. Note8 kúpiš aj za menej než 800€.
Porovnávať LG V30 s SG Note 8 je ukážkou zásadného nepochopenia, akým odlišným cieľovkám sú tieto dve hračky určené. Ono totiž nestačí pozrieť sa na fyzické rozmery a papierové parametre.
Zaujímavé, že ja som neni ani menežeris ani amatérski/profi zvukár a páči sa mi Note 8 a kúpil by som si ho. Takisto sa mi páči aj V30. ´´Cieľovky´´ nemusia byť vždy 100% smerodajné. Papierové parametre som neporovnával. Všetko je to o cene. Nikto triezvo uvažujúci ti nedá za mobil 1000€. Aspoň ja teda nie. Výnimkou si ľudia bažiaci po Iphone X a takých už vôbec nechápem ako môžu dať za teleón 1000+ €.
Ale ok 100 ludi 100 chuti 100 názorov.
Vieš ja si myslím že pre veľa ľudí je okrem ceny dôležitá veľkosť displeja, fotoaparát a výdrž batérie, ostatné funkcie a somariny sú zanedbateľné.
Sorry, ale to je len ďalšie blá-blá. Véčkový rad od LG bodoval u špecifického publika práve kôli odolnosti, kvalitným prevodníkom a možnostiam nastavenia videa a špeciálne manuálnej záznamovej úrovne audia, takže to boli jediné telefóny, ktorými bolo možné bezpečne nasnímať rockový koncert, bez prebudenia zvuku a obrazu.
Zostaň si ty pekne pri Note, ja som to mal, keď som bol menežeris a podľa mňa je predražený nezmysel.
Ja som ten telefón chcel. Ale zrejme mi nič iné neostáva ako čakať, kým cena spadne.
Ja tiež čakám pokým padne cena, alebo zoberem S8(síce Samsung veľmi nemusím, ale nič iné mi neostáva na výber).
Nic ine ti neostava, akoby ti niekto drzal zbran pri hlave, aby si nieco vzal… Chora konzumna spolocnost.
asi si nepochopil,ale nevadi :D
Hlavne neber S8. Mal som ju a bol to otras. Čítačka hrozne vysoko vedľa optiky a ešte k tomu nespoľahlivá – neberie ani trochu vlhké prsty a väčšinou ani neberie odtlačok pokiaľ úplne presne nenastavíš prst a ak aj nastavíš stále je veľká šanca že si odtlačok vypýta aj 2x. Iris nefunguje so slnečnými okuliarmi a tiež dosť problém v tme a malá šírka záberu kamerky. Ak to už s biometriou vzdáš a nastavíš si odomknutie potiahnutím, tak sa ti pri chôdzi vo vrecku bude stláčať displej, vytáčať kontakty… kvôli stredovému tlakovému tlačidlu, ktoré sa v nastaveniach nedá vypnúť. S8 ber len ak chceš odomykať mobil kódom, ostatné biometrické funkcie sú u S8/+/Note8 úplne na *ovno. Choď do hocičoho, len nie do posledných Samsungov…ešte aj S7 má lepšiu čítačku odtlačkov než posledné modely.
Nemal by senzor priblíženia vo vrecku nechať displej zhasnutý( inak povedané, always on by sa vo vrecku vypol) ?
Ak zatlačíš tlačidlo v displeji (ktoré sa nedá vypnúť) alebo Bixby tlačidlo tak sa ti rozsvieti aj v úplnej tme alebo vo vrecku.
Musim namietat prepac, tento rok uz mam v poradi 6ty model s8/s8+ a ani pri jednom z nich sa mi nestalo to co ty pises. Je pravda ze citacka je nepohodlna a je vysoko hlavne pri modeli plus ale ja som pouzival odomknutie tvarou a to fungovalo na 95% a na tych zvyšných 5% som pouzil citacku odtlackov. Tak isto sa mi nikdy nestalo ze ked som nemal zamok nastaveny sa vo vrecku hocico postlacalo a zacal vytacat nejake cisla to je, nehnevaj sa ale najvatsie srač.. aku som tento rok cital, a neber to v zlom pisem ti to ako aktivny pouzivatel roznych modelov. Nezastavam samsung ani ziadneho neho vyrobcu (aktualne mam s8+ a iphone x) ale ako sa hovori kazdy ma svoj nazor. Tvoj nazor berem a nenamietam len som musel reagovat lebo sa mi vela veci zda ako vymysel .
No mne sa v džínsach u S8 odomykal displej a stláčalo sa kadečo. Robilo to stredové tlačidlo v displeji ktoré sa nedá vypnúť a ešte tlačidlo Bixby. Tiež mám Iphone X no ten sa s S8 porovnať nedá. To je úplne iná liga. A keď rozprávaš o čítačke na S8 a o jej kvalitách, skús si na týždeň čítačku z Huaweiu P10 a potom sa vráť na S8, hneď zmeníš názor. S8 je bieda, neodporúčam ten telefón nikomu. Na S8 je jedine foťák dobrý a zvukový výstup je ok, ináč nič moc za 800€. Ja som ho kupoval hneď jak sa dal kúpiť a používal dva mesiace. Tiež som mal predtým S7,S5,S4 a žiadne problémy som nemal. No posledné 3 predstavené Samsungy majú zlú biometriku a to mi nevyvráti nikto. Treba si vyskúšať aj iné Android modely aby si mohol porovnať biometrické funkcie. Napr. ak máš FaceID veľmi dobre vieš, že ten nemá žiadne problémy s odomknutím ani v tme, so slnečnými okuliarmi, ani so zimnou čiapkou + slnečnými okuliarmi. Taký Iris nefunguje so slnečnými okuliarmi, má problém s protisvetlom, veľmi malý uhol snímania, v teréne na ulici je nepoužiteľný atď atď.
Súhlas. Je to už choré aby každý rok vychádzala nová “vlajková loď” za nehorázne ceny a ešte k tomu sa nájdu aj takíto dementíci, ktorí tie spoločnosti živia. Nuž hold každý má svoje priority.
Tak si kup niejaky Xiaomi, abo Oneplus, a hon si nad tym aky dobry deal si urobil za nizku cenu. Ja potrebujem telefon ktory ma všetko a nechyba im nic…A to splnaju u mna len tieto 2 modely od LG a Samsungu…A urcite by som to nekupil za plnu cenu,takze tvoj komentár nema pointu.
Adam nic si z toho nerob. Na tomto fóre nemôže clovek napisat normálny názor bez toho aby sa tu niekto do teba navazal. Ja som obyčajný clovek a tiez som napisal len názor ale ako vidim tu hned každý každého ide zabit, vynadat a zosmiesnovat. Niektorí ľudia by sa mali zamyslieť a nebrat doslovne co tu každý napise. Totalne toxicke fórum. Stačí si prečítať riadky nižšie.
Prajem pekný deň :-)
Už som si zvykol za tie roky :D
Čo ti mám k tomu povedat :/ ..ale musim priznat že niekedy som tiež vedel napísať niečo čo som nemusel a o pár týždňov keď som sa pozrel na niektoré svoje komenty tak som len ľutoval že čo za blbosti som napísal…ale tak človek sa učí na vlastných chybách :)
Máme tieto hračky pre radosť zo života. Áno, priority…
Dorucujem S8plus. S8 je v reálnom menšia ako S7 Edge.
Ďakujem za doporučenie, videl som S8 a S8+, ale S8+ je už veľký telefón pre mńa :D
A na jar bude za polovicu :)
Tak na tento telefón sa fakt teším,ale počkám minimálne do jari, kým nezlacnie na nejakých 700,možno aj menej.Teraz mi dobre slúži G6,ktorá je momentálne bezkonkurenčne najlepšia kúpa,čo sa týka širokoúhlych telefònov a dosť veľa vydrží (odskúšané:)
Do cca mesiaca bude Honor V10 ( asi Honor 9 meno u nas ) , za cca 500 eur.
Vahal som medzi V30 a Mate 10 ( nie PRO) , ale V30 zabili cenou, Mate 10 sa nebude u nas predavat a ana nemeckom amazone stoji viac ako PRO ( preco asi ?) … tak si pockam na ten Honor, slot na SD, jack 3,5 … nieje o com.
Honor v10 bude mat LCD ze ?
Pre mňa je priorita zvuk a tam nie je čo riešiť.Séria V od LG je top,ešte prichádza do úvahy kórejská verzia G6 s quadDAC,ktorá sa už dá zohnať za dobrú cenu.Potrebujem kŕmiť 600 Ohm slúchadlá AKG a exter.zariadenie je otravné.
600 Ohm sluchadla?! To su co za sluchadla? Bezne sa stretavam s 32 Ohm sluchadlami ale 600 mi pride ako extrem. Na to uz hadam treba zosilovac, ked ani repro bedne sa nerobia s takou vysokou impedanciou…
V porovnani s Galaxy S8plus (600€). Nech je akýkoľvek číselný údaj fotoaparatu. Samsung je o máličko lepší i napriek len jednému objektívu. Hlavne kamera video stabilizácia, farby, intrierove podanie svetla. Okrem toho je s8 o 300eur lacnejši…LgG6 (fakt bitelna konštrukcia) bol zas lacnejsi o 200 od S8+
Kto chce len foťák je Samsung možno výhodnejší aj len s 12 mp/dual pixel. Tak priznám, nakoniec som kúpil teda S8+… Inak je to papina a priam ho je až škoda nosiť!