MojAndroid

Kórejská spoločnosť LG predstavila pred pár týždňami na berlínskej výstave IFA 2017 novinku v podobe smartfónu LG V30. Prémiový smartfón disponuje dvojicou objektívov zadného fotoaparátu – jeden je štandardný a jeden širokouhlý. Smartfón obsahuje štandardný 16 MPix (f/1.6) senzor s optickou stabilizáciou a 13 MPix širokouhlý senzor (f/1.9), ktorý však optickou stabilizáciou nedisponuje. Nechýba takisto LED blesk či laserové zaostrovanie.

Môže smartfón s takýmito špecifikáciami fotoaparátu a kamery konkurovať profesionálnej 8K kamere RED Weapon, ktorá stojí až 50 000 dolárov? Presne takúto otázku si položil YouTuber Parker Walbeck a rozhodol sa tieto dve zariadenia porovnať.

Profesionálne filmovacie zariadenia vs. smartfón

Pre porovnanie si vybral scénu na longboarde a nalepil LG V30 rovno vedľa Red Weapon – zábery natáčal súčasne. Celá zostava je umiestnená na drone a do hry vstupujú aj všetky možné druhy profesionálneho vybavenia – ako možno vidieť z “behind the scenes” záberov. Avšak, nie všetko je úplne na striktne profesionálnej úrovni, keďže YouTuber použil na panoramatické zábery stabilizátor za zhruba 150 dolárov.

Samozrejme, nastavenia zariadení nie sú v režime Auto. Mierne úpravy, ako napríklad korekcia farieb či rôzny post-editing sa dajú ľahko vykonať pomocou dodatočného softvéru, ako sú napríklad programy Adobe Premiere Pro či DaVinci Resolve. Spoločnosť LG si však zasluhuje plusový bod za to, že takéto akcie sú možné vykonať pomocou nástroja LG Cine LOG v nastaveniach fotoaparátu.

Tak, dosť bolo rozprávania, poďme k tej najdôležitejšej otázke. Dokázal smartfón LG V30 konkurovať profesionálnej 8K kamere? Na to si musí urobiť názor každý sám, pozrite si teda sami už spomínané video.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: gsmArena

30.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+