MojAndroid

Spoločnosť LG si na výstavu v Barcelone pripravila jednu zaujímavú novinku. Má ňou byť vylepšená verzia obľúbeného smartfónu LG V30 s prívlastkom 2018. Zatiaľ nie je úplne zrejmé, aké novinky telefón prinesie, no teraz sa objavili informácie o tom, na čo sa môžeme tešiť v oblasti vylepšení fotoaparátu.

Náš tip
LG V30 získal v DxO Mark vysoké skóre, medzi špičku však nepatrí

Inteligentné rozpoznávanie scény

Konkrétne by sa malo jednať o softvérové vylepšenie fotoaparátu vrátane podpory umelej inteligencie. Slúžiť k tomu bude exkluzívna sada hlasových povelov, ktorými je prostredníctvom Google Asistenta možné spustiť fotoaparát v konkrétnom režime. Vlani bolo predstavených 23 takýchto režimov, teraz pribudne 9 ďalších:

  • Panoramatická fotografia
  • Fotografia jedla
  • Časozberná fotografia/video
  • Spomalené video
  • Fotografia v nízkom osvetlení
  • Fotografia s umelou inteligenciou
  • Vyhľadávanie obrázkov
  • Skenovanie kódov
  • Hľadanie pri nakupovaní

Jednou z najzaujímavejších funkcií je práve použitie umelej inteligencie vo fotoaparáte. Tu bude telefón porovnávať zaznamenávanú scénu so zbierkou 100 miliónov fotografií, aby dokázal zvoliť čo najlepšie nastavenia fotoaparátu. K dispozícii bude 8 prednastavených scén, ktoré sa telefón bude snažiť rozoznať.

Huawei s hardvérom, LG so softvérom

Zdá sa vám táto funkcia známa? Čosi veľmi podobné používa aj Huawei vo svojej vlajkovej lodi Huawei Mate 10 Pro. Rozdiel však je, že Huawei tu využíva čip Kirin 970 s vlastnou jednotkou pre umelú inteligenciu, ktorá zabezpečuje extrémne rýchle porovnanie fotografií s databázou a zvolenie správnej scény. LG by malo funkciu postaviť výlučne na softvéri, a tak uvidíme, ako bude novinka fungovať v praxi.

Viac informácií sa však dozvieme priamo na výstave MWC 2018 v Barcelone, kde nebude chýbať ani naša redakcia. Priamo z diania podujatia vám prinesieme čerstvé informácie aj o novom LG V30, ako aj ďalších novinkách, ktoré sem prinesú výrobcovia z celého sveta.

13.2.2018
Zdroj: SlashGear

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+