MojAndroid

Podobne ako juhokórejský Samsung aj jeho domáci konkurent LG ponúka už roky vo svojich smartfónoch upravený systém Android s vlastnou grafickou nadstavbou. Výhodou takého riešenia je veľa užitočných funkcií nad rámec základného systému. Nevýhodou môže byť slabšia optimalizácia, bloatware a pomalšie aktualizácie na novú verziu Androidu. LG bude napriek tomu vo svojej grafickej nadstavbe pokračovať. Server AndroidCommunity informuje, že juhokórejský výrobca oficiálne prestavil jej novú verziu LG UX 9.0.

Nové prostredie je už postavené na Androide 10

Nové prostredie LG UX 9.0 nie je úplnou novinkou, pretože ním disponoval už smartfón LG G8X ThinQ, ktorý bol predstavený v septembri. Vtedy bolo nadstavbou pre starší systém Android 9.0 Pie. Jeho oficiálna verzia ale beží nad systémom Android 10. Mali by ju dostať všetky LG smartfóny, ktoré v najbližších mesiacoch dostanú aktualizáciu softvéru s najnovšou verziou Androidu.

Prvky s One UI 2.O, MIUI 11 a podpora pre duálne displeje

Nové prostredie v oficiálnom videu veľmi pripomína konkurenčné Samsung One UI 2.0 a inšpiráciu si berie aj v MIUI 11. Vidieť to na nových ikonkách, notifikačnom bare, aplikáciach Svetový čas a Galéria alebo na kartách pre domácu obrazovku podobne ako to má MIUI 11. Aplikácia na telefonovanie má väčšinu prvkov v spodnej časti, čo je výborným riešením pre veľké displeje. Samozrejme nechýba ani tmavý režim v rámci celého systému. Kvôli LG G8X ThinQ je prítomná aj podpora pre duálny displej, ktorá rozdelí prvky aplikácií na dva displeje a umožní spúšťať dve rôzne aplikácie na dvoch displejoch.

Náš tip
LG G Pad 5 10.1 oficiálne: Poznáme špecifikácie aj ceny nového tabletu
3.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+