MojAndroid

Spoločnosť LG pripravila spolu s novým smartfónom LG G5 aj niekoľko softvérových noviniek. Jednou z nich bolo aj odstránenie menu s aplikáciami, čo sa mnohým používateľom nepozdávalo. Netrvalo dlho a LG týmto používateľom vyhovelo, a to veľmi zaujímavou formou. Spoločnosť totiž oficiálne predstavila novú nadstavbu LG UX 5.0. Tá ponúka kompletne prepracované prostredie a množstvo zaujímavých noviniek, medzi ktorými nájdeme aj možnosť zobraziť si menu s aplikáciami.

Náš tip
LG G5 má kovové unibody telo, unikátne príslušenstvo a duálny fotoaparát

Prostredie LG UX 5.0 príde vo forme aktualizácie na vlajkovú loď LG G5, ale odteraz bude aj súčasťou nových zariadení od LG, ktoré budú fungovať so systémom Android Marshmallow. Medzi novinky patrí aj správca zariadení LG Friends, ktoré boli predstavené spolu s novým smartfónom a ktorých ovládanie bude vďaka novej aplikácii jednoduché a intuitívne.

Názorné video sa ďalej venuje všetkým novým funkciám, ktoré ponúka aplikácia fotoaparátu v novom systéme LG UX 5.0. Poteší napríklad automatické rozpoznávanie výrazu tváre pri fotografovaní selfie obrázkov, na základe čoho bude fotografia vyhotovená v tom správnom momente bez nutnosti stláčania púšte či iného manuálneho úkonu. Okrem toho pribudli zaujímavé zmeny na domovskej obrazovke a prepracované bolo celé prostredie systému. To by malo byť oklieštené o nepotrebné funkcie a nastavenia a celkový zážitok z používania systému by tak mal byť na oveľa vyššej úrovni. Veríme, že sa výrobcovi podarilo priniesť jednoduchšie a intuitívnejšie prostredie, ktoré mohlo byť v minulosti pre mnohých používateľov skutočne komplikované.

Zdroj: Reddit via GSMarena, Android Authority

29.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+