MojAndroid

Podľa najnovších správ pripravuje spoločnosť LG svoj vlastný osemjadrový procesor s architekturou big.LITTLE nazývaný Odin. Podobne ako procesor Exynos 5 Octa od Samsungu, aj novinka od LG by mala integrovať štyri jadrá s novšou architekturou ARM Cortex A15, ktoré doplní štvorica menej výkonných jadier ARM Cortex A7. Zatiaľ čo prvá štvorka sa postará o hrubý výkon pri náročnejších operáciách a pri hraní graficky náročnejších hier, jadrá s architektúrou ARM Cortex A7 budú slúžiť predovšetkým na výpočtové operácie v aplikáciách bez vysokých nárokov na výkon.

arm-big-little-layoutdtsza

Zatiaľ známe informácie hovoria o použití 28nm výrobného procesu HKMG (high-k metal-gate). Procesor bude údajne vyrábať spoločnosť TSMC a na trh by sa mal dostať ešte koncom tohto roka spolu so smartfónom Optimus G2. Osemjadrový procesor od LG má ponúknuť predovšetkým vysoký výkon, no pri zachovaní minimálnej spotreby a z toho vyplývajúcej dlhšej výdrže zariadení na batériu. Čip ponúkne tiež osemjadrovú grafiku a podporu pre displeje s rozlíšením do 1920x1080 pixelov. Nevýhodou má byť absencia dátového modemu, ktorý nebude priamou súčasťou čipu.

Zdroj: androidauthority

21.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

2 odpovede na “LG uvedie koncom roka vlastný osemjadrový procesor”

  1. Stale mi akosi unika zmysel tejto “jadrovej vojny”, aspon teda v smartfonoch. Naco preboha 8 jadier, ked sotva clovek najde appku ktora by vyuzila efektivne co i len dve? Ok, povedzme ze multitasking, dake procesy na pozadi, to beriem. Ale na to stacia aj dve jadra s kvalitnym power-manazmentom…

    Aj keby niekto aplikaciu s dobrou podporou paralelneho spracovania, a dokazal vyuzit tych 8 jadier, indikator stavu baterie sa zmeni na animaciu, jak bude ta “palicka” padat k nule…

    Cele mi to pripada ako “pixel-wars” vo fotakoch: na senzor velkosti nechtu na malicku sa narve 20 milionov pixelov, k tomu este pridame iso 3200, a potom sa mozeme kochat sumom…

    • Možno preto, že nič nové nevedia vymyslieť … Podobne to bolo s PC. Xerox vymyslel prostredie, tuším IBM štandard PC, Apple z toho urobil prvý funkčný celok a zvyšok už boli len kópie systému a zvyšovanie jadier. Pri mobiloch tiež boli PDAčka, Apple do toho urobil normálne UI a zvyšok už sú len kópie a zvyšovanie jadier … Teraz však bez Jobsa to už nebude také easy … Sám mám Note I a nevidím výkonnostný rozdiel v ničom oproti staršiemu DHD.

Pridaj komentár

+