MojAndroid

Spoločnosť Lg dnes rozšírila portfólio svojich zariadení o smartfónovú novinku s názvom LG U. Ide o smartfón, ktorý sa parametrami radí do strednej triedy, no aj napriek tomu dostal pomerne vysokú cenovku. Hoci ho LG plánuje predávať najmä v domácej Južnej Kórei, pri medzinárodnom debute to bude mať toto zariadenie naozaj ťažké. V jeho cenovej relácii sa totižto pohybujú také esá, ako napríklad OnePlus 2, OnePlus X, LG G4 či napríklad HTC One M9.

lg-u-foto-1

Náš tip
LG V20 prichádza s Androidom 7.0 a poriadnou dávkou noviniek

LG U ponúka 5,2" displej s Full HD rozlíšením, 8-jadrový procesor s taktom 1,14 GHz, no iba 2 GB RAM. 13 Mpix fotoaparát je v prednej časti doplnený o 8 Mpix jednotku, pričom zariadenie poháňa batéria s priemernou kapacitou 3000 mAh. Operačným systémom je v tomto prípade Android 6.0 Marshmallow, ktorý bude určite dopĺňať aj nadstavba výrobcu. Jediné, čo je na tomto zariadení príťažlivé, je zrejme len jeho moderný a svieži dizajn. A koľko chce LG za nový model U? V Kórey vás v prepočte vyjde na 316 EUR, pričom sa cena pri uvedení na medzinárodné trhy zrejme ešte navýši. Kedy, a či vôbec LG uvedie túto novinku aj na našom trhu, nevieme.

Zdroj: GSMArena

31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

10 odpovedí na “LG U: Smarfónová novinka z Kórey, ktorá vás odradí zbytočne prehnanou cenou”

        • No G3 je uz takmer 3 rocny telefon, tak podla mna vsetko nove a aktualne, je uz lepsie, ako aj Z5. Som zvedavy, s cim pridu v G6, V20 sa podla vsetkeho ani nedostane do europy, aj keby tak jeho cena by bola astronomicka, u mna to vyzera na OnePlus 3, ked sa skrati jeho shipping availability.

    • trochu mozno odveci otazka ale ked si spomenul ten fb messenger a ak mas posledny jeho update, zmizla uz ta dementna funkcia moj den alebo je to tam stale ? mne to neskutocne liezlo na nervy, tak som presiel na starsiu verziu fb messengeru a update appky stale odkladam, aby sa mi tam opat nenainstaloval ten sajrajt, vdaka za info :)

  1. LG uz produkuje same smiesne telefony .Este LG G3 vyzerala k svetu mal som ju ptom nasledovalo LG G4 tiez som ju vlastnil a LG G5 prepadak roka .LG V20 pekny telefon zabity cenou. Keby radsej spravili podporu pre LG G Flex 2 aj ked viem ,ze je to len okrajovy telefon pre nich. Na dnesne pomery ma este stale vyborne parametre na to aby mohol dostat android N .

Pridaj komentár

+