MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť LG už síce pred rokmi ukončila výrobu smartfónov, ale pokračuje vo vývoji ich príslušenstva. Na svojich oficiálnych stránkach teraz predstavila nové TWS slúchadlá LG Tone Free T80. Potešia dlhou výdržou a zaujmú funkciou Dolby Head Tracking.

Funkcia Dolby Head Tracking a podpora ANC

Slúchadlá sú navrhnuté tak, aby poskytovali zvukový výstup pokrývajúci stredné a vysoké frekvencie, ktoré doplnia živé basy. Pomáha im v tom technológia Dolby Atmos s funkciou  Dolby Head Tracking. Tá prekalibruje zvuk sledovaním pohybov vašej hlavy, aby ste sa mohli cítiť vždy akoby v strede koncertnej sály.

LG Tone Free T80
Nabíjacie puzdro | Zdroj: lg.com

Slúchadlá podporujú aj funkciu adaptívneho aktívneho potlačenia hluku (Adaptive ANC). Vďaka nej dokážu rozpoznať úroveň hluku okolo vás a podľa toho upraviť intenzitu zvuku, aby ste mohli nerušene počúvať hudbu. Oceníte aj zabudované štyri mikrofóny, ktoré umožňujú prijímať hovory v hlučnom prostredí. Zaujímavosťou je režim Whisper, ktorý slúži pre diskrétne hovory v tlmených tónoch.

Momentálne v predaji s reproduktorom zdarma

Telo LG Tone Free T80 má certifikáciu IPX4, takže sú slúchadlá chránené pred miernym dažďom. Dodávajú sa s ušnými gélovými nadstavcami spĺňajúcimi prísne lekárske štandardy. Celková výdrž je až 36 hodín (s ANC 20 hodín) a na jedno nabitie vydržia prehrávať hudbu 9 hodín (5 hodín s ANC). O konektivitu sa stará rozhranie Bluetooth 5.4.

LG Tone Free T80
Biela verzia slúchadiel | Zdroj: lg.com

K dispozícii je aj detekcia opotrebovania, funkcie Dolby Virtualizer a Optimizer. Slúchadlá LG Tone Free T80 sa na oficiálnych stránkach predávajú v bielej a čiernej farbe za 199,99 dolárov s bonusom v podobe bluetooth reproduktora XBOOM Go XG5QGR. Cena v kamenných obchodoch sa bude pravdepodobne pohybovať okolo sumy 200 eur.

Náš tip
Prevratné novinky pre Waze a WhatsApp, ale aj bezpečnosť bezdrôtového nabíjania | Prehľad týždňa
2.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+