MojAndroid

Tohtoročný veľtrh CES 2018 v Las Vegas sa okrem telefónov a počítačov nesie aj v znamení ďalšej elektroniky, medzi ktorú samozrejme patria aj smart televízory. V tomto segmente sú tu novinky hlavne od spoločnosti Samsungu, LG, Phillips, Panasonic a Sony. A práve spoločnosť LG predstavila novinku v rámci svojich smart televízorov, ktorou je nasadenie Google Asistenta.

Pri operačnom systéme stavila spoločnosť LG na vlastné riešenie, respektíve riešenie odkúpené od Palmu – a to operačný systém WebOs. V ňom sú síce predinštalované Google aplikácie, no hlasový asistent ThinQ je priamo z dielne LG. K nemu však aktuálne pribúda aj konkurenčný Google Asistent. Navyše, pri novinkách so 4K OLED panelmi a Super UHD bude dostupný aj Amazon Alexa.

Prečo však treba mať v smart TV viacero asistentov? ThinQ bude viac zameraný na ovládanie samotného televízora a listovanie medzi filmami. Google Asistent bude slúžiť na pomoc užívateľom so všetkým ostatným, čo nesúvisí so samotnou LG TV.

Zdroj: Phandroid, The Verge

zdroj: Phandroid

10.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+